Başkan Salaş’tan Ünlübay’a ziyaret

Nevşehir Ticaret Borsası(NTB) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay’ı makamında ziyaret ederek Tescil Belgesi alınan Nevşehir’e özgü “Kabak Çekirdeği” hakkında bilgi verdi.

Başkan Salaş’tan Ünlübay’a ziyaret

Salaş, besin değeri oldukça zengin olan içerisinde magnezyum, çinko, fosfor, kalsiyum, demir gibi enerji veren elementleri bulunduran, karbonhidrat ve protein açısından da oldukça besleyici olan kabak çekirdeğini hem tanıtmak hem de pandemi döneminde Kovid-19 virüsü ile mücadelede tüm zorluklara göğüs geren Nevşehir Devlet Hastanesi Kovid Servislerindeki sağlık çalışanlarına özel poşetlenmiş kabak çekirdeği paketlerini dağıtımı yaparak, az da olsa onlara bir katkıda bulunmak istediğini bildirdi.

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Ünlübay da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Nevşehir’e özgü ve besin değeri oldukça yüksek olan “Kabak Çekirdeği”nin Nevşehir Ticaret Borsası(NTB) tarafından tescillenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti belirtti. NTB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş'a ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 09:32
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER