Başkan Süslü’den Dünya Kadınlar Günü mesajı

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Süslü’den Dünya Kadınlar Günü mesajı

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü 8 Mart Kadınlar Günü için yayınladığı mesajında; “Kadınlarımızın toplumda hak ettikleri konuma yükselmeleri, geleceğe güvenle bakmaları, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerin başarısında anahtar bir rol oynamaktadır. Bir ana olarak, geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı ahlak, edep ve terbiye dâhilinde yetiştirerek topluma faydalı birer fert olmaları yolunda gösterdikleri gayret ve fedakârlık her türlü takdirin üstündedir.

Kadınlar, bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Eğer kadın mutluysa ülke de mutludur. Eğer kadın umut içindeyse, o ülke de umut içindedir. Kadınlarını dışlayan, ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemezler.

Türk kadınları; bu toprakların vatan kılınması adına eşsiz mücadeleler vermiş, vatan, bayrak ve millet sevdasıyla yetiştirdikleri evlatlarını cepheye göndermekle kalmamış, bu uğurda gerektiğinde düşmana karşı kendileri savaşmışlardır. Bugün de bu vatan için kahramanca mücadele veren Türk ordusunun askerlerini yetiştiren de yine Türk kadınıdır.

Bu vesileyle Ülkemizin ve Dünya üzerindeki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100