Beşer; “Bu tür saldırılar basının hak ve özgürlüklerine yapılan bir terördür”

Kapadokya Sanayi ve iş Dünyası Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Habibe Beşer, Nevşehir Gazeteciler Cemiyetine ve Tarsus Medya Mensupları Cemiyetine yapılan saldırıları kınadı.

Beşer; “Bu tür saldırılar basının hak ve özgürlüklerine yapılan bir terördür”

Kapadokya Sanayi ve iş Dünyası Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Habibe Beşer, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti’ne ait aracın kundaklanmasına ve Tarsus Medya Mensupları Cemiyetine yapılan saldırıya yönelik açıklamada bulunarak tepkisini dile getirdi.

Habibe Beşer yaptığı açıklamada; “Nevşehir Gazeteciler Cemiyetine ve Tarsus Medya Mensupları Cemiyetine yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz. Kimlik problemi yaşayan kendilerini insan zanneden şeytanları kınıyor ve adaletin sonucunun takipçisi olacağımızı belirtiriz. İş dünyası olarak haber kaynaklarımıza karşı yapılan bu saldırılar tüm basın camiasına yapılmıştır. Gazeteci arkadaşlarımız halkın haber alma çerçevesi içerisinde çalışmalarını yürütmeleri mücadelede yanlarında olduğumuzu bildiririz. Bu tür saldırılar basının hak ve özgürlüklerine yapılan bir terördür. Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız ve Kapadokya Sanayi ve iş Dünyası Federasyonu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcım Ayrıca Kapadokya Kültür Sanat ve Medeniyetleri Derneğimizin Başkanı Bayram Ekici ve arkadaşlarının yanındayız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 09:41
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER