Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı 11 Nisan 2020'de

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü (GKGM) ile Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM) arasında imzalanan protokol çerçevesinde 2020 yılı Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı ASYM tarafından yapılacak.

Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı 11 Nisan 2020'de

Bitki koruma ürünlerinin bayiliği ve toptancılığı için izin belgesinin alınması şartı bulunuyor. Ziraat mühendisi, kimya mühendisi, kimyager, bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş tekniker veya ziraat teknisyenlerinin katılabileceği sınav 11 Nisan 2020 tarihinde Cumartesi günü saat 10.00'da Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM) arasında imzalanan protokol gereğince Ankara'da yapılacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Müdürü Okan Yılmaz yaptığı açıklamada; "Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı 11 Nisan 2020 tarihinde saat 10.00’da Ankara'da yapılacaktır. Sınav başvuruları 13.03.2020 tarihinde başlayarak 30.03.2020 günü mesai bitimi olan 17.00’ye kadar Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi https://aday.ankara.edu.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır. Sınava girecek adaylar tarafından sınav ücreti olarak belirlenen 85.00 TL. https://aday.ankara.edu.tr adresinden sınav başvurusu esnasında ASYM'ye ait sanal pos üzerinden kredi kartı ile ödenebilecektir." dedi.

Yılmaz, 13.02.2019 tarih ve 30685 sayılı Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Uygulanması Hakkında Yönetmelik te belirtilen bitki koruma ürünleri bayilik ve toptancı izin belgesi verilecek kişilerde aranan şartları sınava başvuru yapıldığı tarih itibariyle sağlamadığı halde yanlış beyanda bulunarak sınava giren adayların sınavları başarılı olmuş olsalar bile geçersiz sayılacağını hatırlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER