Bu köye hırsızın girmesi de zor

Nevşehir Merkeze bağlı Çardak Köyünde muhtarlık tarafından yapılan çalışma ile köyün 16 ayrı alanında kameralar yer alıyor. Öyle ki köylü halkında, gurbetçilerinde online izleyebildikleri görüntülerden kimi evine giren hırsızı, kimi de dört gözle beklediği misafirlerinin köy girişinden gelip gelmediğini kontrol edebiliyor.

Bu köye hırsızın girmesi de zor

2 bin 100 Nüfusa sahip köyde 10 bin TL’lik bir harcama ile kurulan sistemi Köy Muhtarı muhtarlık binasından izleyip müdahale gerektiren olaylara anında müdahale edebiliyor.

Köy Muhtarı, Köy halkının bir bölümünün Avusturya, Almanya, Hollanda ve Fransa gibi ülkelerde gurbetçi olarak yaşadıklarına da dikkat çekerken, online olarak izlenebilen görüntülerin aynı zamanda gurbetçilerin köye olan hasretlerini de dindirdiğine dikkat çekiyor.

banner115
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert ÇELİK
Mert ÇELİK - 10 ay Önce

Özel hayatın gizliliğini ihlal etmektedir. Kişilerin rızası dışında görüntüsünün alınıp tüm dünyaya lanse edilmesi de ayrıca ironi. Ben şahsen o köyde yaşasam rahatsız olurdum.
Bir yandan da 1984 romanı gibi her nefesiniz izlenecek. Yiğidin malı meydanda olur diyenleri tenzih ediyorum. Almanya'dan izlendiğini yazmışsınız da o izleyicilerin yaşadığı Federal Almanya Cumhuriyeti, Google Street'i sokaklarına sokmadı, almış olduğu görüntüleri masraflarını ödemeden sildirdi.
Gerçi burası Türkiye, tüm hareketler içtihatler bir kişinin ağzından çıkar ve hemen yapılır, o kişi de genelde ne okumuş ne görmüştür.
Bol şans Türkiye'm.

SIRADAKİ HABER