Burs başvurularında son 10 gün 

Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Türk Eğitim Vakfı Eğitim (Yükseköğretim) bursuna başvurmak isteyen öğrencilerini uyardı. 

Burs başvurularında son 10 gün 

Türk Eğitim Vakfı (TEV), Atatürk ilkelerine bağlı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli ve güvenilir, maddi desteğe ihtiyacı olan, başarılı, ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine TEV Eğitim (Yüksek Öğretim) bursu vermekte. Burs kontenjanı ayrılan üniversite-fakülte-yüksekokullar başvuru formunda aktif durumda. 

Başvuru: 2020 yılı için burs başvurusu 18 Ekim 2020 tarihinde tamamlanacak. Başvuru şartlarına ve forma http://burs.tev.org.tr/ adresinden erişilmekte olup kontenjan ayrılan öğretim kurumları başvuru formunda yer almakta.

Başvuru koşulları: T.C. Vatandaşı olmak, malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak, başka bir kurumdan (kamu veya özel) burs almamak. (Kredi ve Yurtlar Kurumundan geri ödemeli öğrenim kredisi alınmasının sakıncası bulunmamaktadır.) Ara sınıflar için: genel not ortalaması 4 üzerinden en az 2,50 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak ve 3 taneden fazla başarısız dersi bulunmamak, hazırlık sınıfından 1.sınıfa geçen öğrenciler için; başarılı olarak geçmiş olmak.

Aday olamayacaklar: Vakıf (özel) üniversitesi öğrencileri, açık öğretim/uzaktan öğretim öğrencileri, ücretli değişim programlarında bulunanlar, 25 yaşından büyükler, hüküm giyenler, öğrenim gördüğü sürede yüz kızartıcı bir eylemden dolayı disiplin cezası alanlar, TEV’den burs almaya devam eden kardeşi olan kişiler başvuru yapamaz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER