Buzlanma ve zirai don bekleniyor

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü tarafından sıcaklıkların mevsim normallerinin altına düşmesiyle birlikte bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiği bildirildi.

Buzlanma ve zirai don bekleniyor

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada sıcaklıkların düşmeye başlayarak bölge genelinde mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyredeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Ülkemiz bugün (15.01.2021) ilk saatlerden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemlerin etkisi altına girecek. Bu sistemlerle birlikte halen batı ve iç bölgelerimizde mevsim normallerinde, doğu bölgelerimizde ise mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının kuzeybatıdan başlayarak ülke genelinde azalarak mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor.

Hafta başında (18.01.2021) sıcaklıkların düşmeye başlayarak bölgemiz genelinde mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin de altına düşmesiyle birlikte, bölgemiz genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte ulaşımda görülebilecek aksamaların yanında, zirai faaliyetlerine devam eden üreticilerimizin buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.”

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER