Çevreci ve doğal yaşamı koruyan kaliteli yerli hizmet

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş (MEDAŞ ) gelişen yeni teknolojileri yakından takip ederek, AR-GE projelerine her geçen gün bir yenisi eklemeye devam ediyor.

Çevreci ve doğal yaşamı koruyan kaliteli yerli hizmet
banner116

Projelerinde her zaman en yeniyi ve en iyiyi hedefleyen MEDAŞEPDK tarafından kabul edilen “Orta Gerilim Havai Hat İzolasyon Malzemelerinin Yerli Ve Milli İmkanlar İle Üretimi ve Uygulaması” projesinin sonlarına yaklaştı.

MEDAŞ sorumluluk bölgesi coğrafi konumundan dolayı kuş göç yolu güzergâhında. Her yıl göçlerini tamamlayabilmek için binlerce kilometre yol kat etmek zorunda olan göçmen kuşlar enerji nakil hatlarına konaklama, yavrulama amaçlı temas sağlıyor. Bu canlılar zaman zaman elektrik akımına kapılarak hayatlarını kaybediyor. MEDAŞ, doğa dostu bu projesi ile farklı canlı türleri ve bazı kuş türleri üzerinde ölümcül risk oluşturabilecek durumların önüne geçerek doğal hayatın ve canlı türlerinin çeşitliliğinin korunmasına destek olacak. Canlılar üzerinde herhangi bir olumsuz etkisinin olmaması projenin sosyal sorumluluk kapsamında en önemli çıktısı.

Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen bu proje ile izolasyon malzemelerinin kullanım sıklığı artacak, arıza ve kesintiler azaltılarak sürdürülebilir kaliteli enerji sağlanacak. Bu sayede müşteri memnuniyeti arttırılacak. Yerli ve milli proje ile kullanılan izolasyon maliyetleri azalacağından sermaye yurt içinde kalıp ülkemiz için ekonomik fayda sağlayacak.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER