Çullar köyünde evi yanan ailenin yardımına Kızılay yetişti

Acıgöl ilçesine bağlı Çullar köyünde belirlenemeyen bir sebepten ötürü çıkan yangın sebebiyle evlerinde bulunan eşyaları kullanılamaz duruma gelen ihtiyaç sahibi ailenin yardımına Türk Kızılay Nevşehir Şubesi yetişti.

Çullar köyünde evi yanan ailenin yardımına Kızılay yetişti

İhtiyaç sahibi aileye ayni yardım olarak 3 adet yatak, gıda ve hijen kolileri ile kurban payı konserve kavurmaları yardımı yapan Kızılay Nevşehir Şubesi yüzleri gülümsetti.

Kızılay ekipleri süre mefhumu gözetmeden yardımları evi yanan aileye ulaştırdı.

Yardım ile ilgili açıklamada bulunan Kızılay Nevşehir Şubesi Başkanı Ercan Civelek; “Yangın sonrasında ekiplerimizle eve giderek ihtiyaçları tespit ettik. Bunun üzerine temin ettiğimiz yatak, gıda kolisi, hijyen kolisi ve malzemelerini ailemize teslim ettik. Bu gibi durumlarla karşılaşan veya yardıma ihtiyacı olan herkes şubemize başvurabilirler. Kızılay’ımızı güçlü yapan her zaman ihtiyaç sahibi ailelerin yanında bulunduran bağışçılarımızdan aldığımız desteklerdir. Bu bağlamda bağışçılarımıza teşekkür ederiz.” dedi.

Kızılay Nevşehir Şubesinin yardımlarından faydalanmak isteyen veya bağış yapıp yaraları sarmak isteyen hayırsever halk 0552 168 18 04 nolu numaradan Kızılay’a ulaşabilirler.

Yardımın zor günlerinde yüzlerini güldürdüğünü dile getiren aile ise Türk Kızılayı ve hayırseverlere teşekkürlerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER