Deneyap Teknoloji Atölyesi bilgilendirme ve tanıtım çalışmaları

Nevşehir’de kurulacak Deneyap Teknoloji Atölyesi bilgilendirme ve tanıtım çalışmaları İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü koordinasyonunda devam ediyor.

Deneyap Teknoloji Atölyesi bilgilendirme ve tanıtım çalışmaları

İl Müdürü Yusuf Şahin yaptığı açıklamada; “İlimizde kurulacak ‘Deneyap Teknoloji Atölyesi’ bilgilendirme çalışmalarımız kapsamında Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaret ederek İl Müdürü Muhsin Özdemir ve Nevşehir Gençlik Merkezi Müdürü Duygu Yüzer ile ortaklaşa yürütülecek çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Bakanlığımızca gönderilen Deneyap Teknoloji Atölyeleri tanıtım afişlerini il merkezi ve ilçe merkezlerindeki Gençlik Merkezlerine asılması ve el broşürlerini ilgili öğrencilere dağıtılması için teslim ettik, işbirliği için kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

13 Mayıs Cuma günü (bugün) saat 20.00’da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Nevşehir’deki ortaokul ve lise müdür ve öğretmenlerine yönelik çevrimiçi “Deneyap Teknoloji Atölyeleri Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı” düzenleneceğini ifade eden İl Müdürü Şahin bahse konu toplantıya ilgililerin katımını beklediklerini söyledi.

Nevşehir’de kurulacak Deneyap Teknoloji Atölyesi için bugüne kadar 409 başvuru yapıldığını belirten Şahin, “Yarının Selçuk Bayraktar’larını, Aziz Sancar’larını, geleceğin teknoloji yıldızlarını başvuru yapmaya davet ediyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93