"Devletimizin, polisimizin, rektörümüzün yanındayız"

Nevşehir Milli İrade Platformu Hükümet konağı önünde bir basın açıklamasında bulundu. 

"Devletimizin, polisimizin, rektörümüzün yanındayız"

Platform Sözcüsü Mustafa Özdemir'in okuduğu açıklamada, "Kabe Kutsalımızdır, Hacı Bektaş-ı Velinin memleketinden sesleniyoruz. Devletimizin yanındayız. Polisimizin yanandayız. Rektörümüzün yanındayız" ifadelerine de yer verildi. 

Özdemir, şunları söyledi:

“İnsanlık tarihi kadar kadim olan yeryüzünün ilk evi Allah Teâlâ’nın kutsadığı, her yıl milyonlarca Müslümanın hac vazifesini yerine getirmek için tavaf ettiği, her gün 5 defa 1,5 milyar Müslümanın ibadet için yöneldiği Kâbe üç beş tane çapulcunun hezeyanıyla zarar görecek değildir. Bu azgınlığı yapanları ve destekçilerini lanetliyoruz.

Müslüman olmayan ülkelerde bile pek rastlamadığımız tahammülsüzlük, terbiyesizlik ve azgınlığı ibretle takip ediyoruz.  Aziz Türk Milleti durumun farkında bu tür provokasyonlara asla müsamaha etmeyecektir. 50 -60 yıldır içimizde besledikleri, besleyip büyüttükleri teröristleri yeri ve zamanı geldiğinde devletimizin, milletimizin ve kutsal değerlerimizin üzerine salmaktan imtina etmeyenlere sesleniyoruz. Allah’ın nurunu asla söndüremezsiniz Allah ile mücadele etmeyin dedeleriniz bunu başaramadı siz de başaramayacaksınız!

SAPKINLIĞIN AZGINLIĞI

İnsanlık tarihi boyunca sapkınlığa düşmüş milletler olmuştur. Hatta bazıları sapıtmakla kalmamış azgınlaşmışlardı. Bunların trajik sonlarını tarih kitaplarından okusunlar. Bu sapkınlara dedeleri Ebreheyi, Lut kavmini ve Pompeii halkını hatırlatırız.

Devletimiz milletinden topladığı vergilerin bir kısmını adam olun diye size burs ve kredi olarak veriyor. Uğur Şahin olun tüm dünya sizi alkışlasın. Sapkın grupların militanı olursanız bu dünyada da öbür dünyada da lanetlenirsiniz.

REKTÖR ATAMASINDAN BİR GEZİ ÇIKARMA GİRİŞİMİ

Buradan bir gezi darbesi çıkaramazsınız boşuna debelenmeyin. Bu millet oyunun farkında PKK’sıyla Fetö’süyle, 17-25 Aralık darbesiyle, gezi darbesiyle, 15 Temmuz darbesiyle denediniz olmadı. Hangi tür darbeyle gelirseniz gelin Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bayrağına, vatanına, devletine ve dinine sahip çıkan bir Türk Milleti olduğunu asla unutmayın.

NEYDEN KORKUYORSUNUZ

Boğaziçi üniversitemizde milletin evlatları 6 ayda savunma silahlarımızı üretecek bundan mı korkuyorsunuz. 

15 Temmuz da işgal edemediğiniz ülkemizin şahlanışından mı korkuyorsunuz.  Yeniden Büyük Türkiye’nin kuruluşundan mı korkuyorsunuz. 15 Temmuz gecesi neredeydiniz? Çanakkale’de kurtuluş savaşında güneydoğuda 15 Temmuz da binlerce şehit vererek muhafaza ettiğimiz bu vatanı hiç kimse kusura bakmasın çapulculara bırakacak değiliz. Milletimizin suskunluğu asaletindendir liderinden bir işaret bekler.

MİLLİ İRADENİN ÜSTÜNLÜĞÜ

Mesele Rektör meselesi değil. Mesele 2023 hedefleri buradan bir gezi çıkar mı? hezeyanı. Bu ülkede ilk defa rektör atanmıyor. Yetkililerin açıklamalarına göre provokatörlerin %95 inin öğrenci olmadığı anlaşılıyor. Bu ülke için gecesini gündüzüne katarak çalışan devletine, milletine ve bayrağına bağlı öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Ancak öğrenci görünümlü teröristlere de pabuç bırakacak değiliz hazır kıta terör gruplarını finanse eden onları besleyen zamanı gelince meydanlara süren her kim olursa olsun gereken yapılmalıdır. Ülkemiz bir hukuk devletidir. Millet İradesi, Milli İrade Sayın Cumhurbaşkanımız üzerinde ittifak etmiştir. Cumhurbaşkanımız kanunların ve milletin kendisine verdiği yetkiyi kullanarak rektör atamalarındaki tercihini kullanmıştır. Siz ne hakla rektörün istifasını istiyorsunuz?  Millete dayanmayan terör örgütlerine dayanan bazı kişi ve kurumların millet nezdinde düştükleri durumları ibretle izliyoruz. Üniversiteler 3-5 tane teröristin değil milletindir. Milletin olmaya devam edecektir.

GENÇLER ÜZERİNDEN SİYASİ İKBAL DEVŞİRME

Gençleri dağa çıkararak bunlar üzerinden siyasi ikbal peşinde koşan PKK zihniyeti neyse, Boğaziçi Üniversitesi Rektör atamasını bahane ederek gençleri sokağa dökenler de aynıdır. Boğaziçi Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Melih Bulu asla yalnız değildir. Kapadokya’dan Hacı Bektaş-ı Velinin memleketinden sesleniyoruz. Devletimizin yanındayız. Polisimizin yanandayız. Rektörümüzün yanındayız. 

Türk milletinin sağduyulu evlatlarına sesleniyoruz hak batıl davasında tarafsızlık olmaz. Hakkı tutup kaldırma zamanıdır. Platformumuza destek veren 58 STK mensuplarımıza katkılarından ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 11:36
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER