Ebubekir Gizligider Bakan Yardımcısı oldu

İki dönem AK Parti Nevşehir Milletvekili olarak görev yaptıktan sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü olarak atanan Ebubekir Gizligider, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı oldu.

Ebubekir Gizligider Bakan Yardımcısı oldu

24. ve 26. Dönem AK Parti Nevşehir Milletvekilli, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Av. Ebubekir Gizligider, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü yapan 24. ve 26. Dönem AK Parti Nevşehir Milletvekilli Ebubekir Gizligider, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.

Tarım ve Orman Bakanlığındaki tüm bakan yardımcıları görevden alındı.

Görevden alınan bakan yardımcılarının yerine Nihat Pakdil, İbrahim Yumaklı, Veysel Tiryaki ve Ebubekir Gizligider atandı.

İLK TEBRİK İL BAŞKANI KEMİKKIRAN’DAN

AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine getirilen 24. ve 26. Dönem Nevşehir Milletvekili Sayın Ebubekir Gizligider’e hayırlı olsun dileklerimi iletiyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

TGF GENEL SEKRETERİ EKİCİ’DEN TEBRİK

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Sekreteri ve Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici de Gizligider’in yeni görevinin hayırlı olmasını temenni etti.

Ekici, yayımladığı mesajda, “İki dönem Nevşehir’e hizmet ettikten sonra aldığı genel müdürlük görevini de başarı ile yapan ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Tarım ve Orman Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atanan hemşehrimiz Ebubekir Gizligider’in bu görevi de en iyi şekilde yapacağından şüphemiz yok. Bakan Yardımcımız Gizligider’i tebrik ediyor, yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2022, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93