Emniyet müdürü denetimleri yerinde inceledi

Nevşehir genelinde koronavirüs denetimi yapıldı. Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay koronavirüs denetimlerini yerinde inceleyerek denetimler hakkında bilgi aldı.

Emniyet müdürü denetimleri yerinde inceledi

Koronavirüs (Kovid-19) salgınından ülke genelinde, vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla İçişleri Bakanlığı Genelgeleri ve Nevşehir Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları ile alınan tedbirler kapsamında, Nevşehir İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hakkı Yılmaz sorumluluğunda koronavirüs denetimi gerçekleştirildi.

27 ekip ve 134 personelin katılımı ile Nevşehir merkezde ve ilçelerde gerçekleştirilen denetimde, maske takmayan 72 kişi ve sigara içme yasağına uymayan 28 kişi ikaz edilirken, koronavirüs tedbirleri kapsamında evinde olması gereken 65 yaş üstü 8 kişiye ve 20 yaş altı 19 kişiye uyarılarda bulunuldu.

31 park/bahçe, 316 iş yeri, 10 toplu taşıma aracı ve 11 ticari taksinin kontrol edildiği denetimi, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay yerinde inceleyerek yürütülen denetim hakkında bilgi aldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 18:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER