“Gelecek Senin Ellerinde” projesi tamamlandı

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEB) kapsamında Nevşehir’de 15 Nisan’da uygulanmasına başlanılan “Gelecek Senin Ellerinde” proje kapsamında kentte ikamet eden çocuk ve gençler arasından 5-24 yaş guruplarına yönelik topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve İŞKUR İl Müdürlüğü ile ortak çalışmalar yapıldı.

“Gelecek Senin Ellerinde” projesi tamamlandı

Yapılan çalışmalarda, 17-24 yaş arası 20 gence dikiş alanında meslek edindirme kursu, 11-15 yaş arası 30 çocuğa yüzme kursu, 11-15 yaş arası 30 çocuğa sinema faaliyeti, 11-15 yaş arası 20 çocuğa yönelik müzik kursu, 5-7 yaş arası bin çocuğa olarak uygulamalı trafik eğitimi, 12-24 yaş arası 60 engelli bireye fidan dikimi etkinliği, 12-24 yaş arası 50 engelli bireye vadi yürüyüşü etkinliği, 11-15 yaş arası 34 çocuğa olarak İstanbul’a tarihi ve turistik gezi etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinlikler kapsamında bin 244 çocuk ve genç ile direk temas kurularak hedef grupların eğitsel ve ailesel çevreleriyle birlikte il genelinde yaklaşık 5 bin kişiye ulaşıldı.

Projenin başarı ile sonuçlanması sonrasında projenin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan kurum kuruluş ve kişilere plaket verildi.

Düzenlenen törene; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın eşi Songül Aktaş, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ersan Erkut,  İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay ve eşi Polis Eşleri Nevşehir Şube Başkanı Seçgin Artunay, İl Jandarma Komutan Vekili J. Albay Vedat Kültür, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Hüseyin Şener ve diğer ilgililer katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER