Genç Kızılay Nevşehir gönüllülerinden mezarlıkta vefa dolu etkinlik

Türk Kızılay Nevşehir Şubesi bünyesinde faaliyet gösteren Genç Kızılay Nevşehir teşkilatı gönüllüleri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında mezarlıkların temizlik ve bakımlarını gerçekleştiriyor.

Genç Kızılay Nevşehir gönüllülerinden mezarlıkta vefa dolu etkinlik

Kovid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma" dolayısıyla evlerinden çıkamayan vatandaşlara destek olmak için genç gönüllüler, bayram öncesi mezarlık temizliği için çalışma başlattı. Çalışma kapsamında gönüllü gençler, mezarlıkların temizliği, bakımı ve sulamasını yaptıktan sonra dua ediyor. Yıl boyunca Nevşehir’de bir çok çalışma gerçekleştiren Genç Kızılay Nevşehir teşkilatı, bu faaliyetiyle de halkımızdan büyük takdir topladı.

Faaliyet ile alakalı açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek; “Hayırseverlerimizin, şubemize bağışladığı malzemeleri, Mübarek Ramazan ayında Nevşehir'imizin her noktasına ulaştırmak, ihtiyaç sahibi ailelerimizin iftar ve sahur sofralarına bir nebzede olsa katkıda bulunmak adına hafta içi, hafta sonu ayırt etmeden gönüllülerimizle çalışmalarımızı sürdürdük. Bunun yanında sosyal etkinliklerimizden de geri kalmayıp halkımızı mutlu edebilecek tüm hizmetlerimizi yapmaya devam ediyoruz.” dedi.

 Civelek, tam kapanma dolayısıyla gönüllü gençlerle mezarlık ziyareti gerçekleştirdiklerini, gençlerin mezarlıkların temizlik ve bakımını yaptığını söyledi.

 "Rahmete kavuşan herkese Fatiha okuyarak çalışmamızı sürdürüyoruz." diyen Civelek, gönüllü gençlere teşekkür ederken evlerinden çıkamayan vatandaşları bir nebze olsun rahatlatmak için mezarlıkların bakımını yaptıklarını dile getirdi.

Bütün gönüllülerle sahada durmadan çalıştıklarını belirten Civelek, "Bakıma muhtaç olan kabirlerin bakımını ve sulamalarını yapıyoruz. Salgında vatandaşlarımıza destek olmaya çalıyoruz. Tam kapanmada vatandaşlarımız dışarı çıkamıyor. Biz de iyi günlerinde ve kötü günlerinde halkımızın yanındayız ve olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Gönüllülerden Yunus Emre Şahin de yaptıkları çalışmadan dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Kısıtlama yüzünden vatandaşlarımızın mezarlıklara gelememesinden dolayı bu çalışmayı başlattık. Vatandaşlarımızın içini rahatlatmak için üstümüze düşen görevi yerine getiriyoruz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER