Genç Kızılay Nevşehir Teşkilatı gücüne güç katmaya devam ediyor

Genç Kızılay Nevşehir Teşkilatı, üniversite ve liselerde gücüne güç katmaya devam ediyor.

Genç Kızılay Nevşehir Teşkilatı gücüne güç katmaya devam ediyor

Türk Kızılay Nevşehir Şubesine bağlı olarak çalışmalarını yürüten Genç Kızılay Nevşehir Teşkilatı bin 800 gönüllüsüyle, güçlü teşkilat yapısıyla Nevşehir’de halka ve ülke genelindeki ulusal afet dönemlerinde millete hizmetlerine ara vermeden devam ediyor.

Son dönemde başarılı çalışmalarıyla gündemden düşmeyen Genç Kızılay Nevşehir gönüllüleri Elazığ depremi, İzmir depremi ve Manavgat yangınından sonra Kastamonu Bozkurt’taki çalışmalarda da bulunup gönüllü olarak yaraları sarmıştı. Bunun dışındaysa sokağa çıkma kısıtlaması döneminde Sosyal Vefa Destek Gruplarında yer alan genç ekip ihtiyaç sahibi ailelere gece gündüz demeden, saat mefhumu gözetmeden hizmet etti.

Bazen bir traktörün arkasında görünen, bazen elinde mikrofonla bağış toplayan, bazen balçık temizleyen, bazen de yangın afet bölgelerinde yemek dağıtan Genç Kızılay Nevşehir ekipleri bunu hiç yorulmadan gerçekleştiriyor.

Bünyesinde bin 800 kayıtlı gönüllü bulunduran Genç Kızılay Nevşehir Teşkilatı birim olarak üniversite, lise ve çalışan gençlik olarak ayrılmaktadır, 14-35 yaş arasında her bireyin katılabileceği gençlik çalışmaları, kamp çalışmaları, afet çalışmaları, sosyal yardım çalışmaları, kitap okuma çalışmaları gibi bir çok alanda çalışma yapan ekip eğitim öğretim dönemi boyunca lise ve üniversitelerde ara verdiği gönüllü kazanım çalışmaları kapsamında stand kurmaya başlıyor.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi ve liselere ziyaret düzenleyen Genç Kızılay Nevşehir yönetimi 4 Ekim itibariyle üniversitelerde gönüllü kazanım standlarının açılacağını bildirdi.

Teşkilat Çalışmalarıyla alakalı açıklamalarda bulunan Genç Kızılay Nevşehir İl Başkanı Şeyma Altundal; “Üniversiteyi kazanmış kardeşlerimizi tebrik ederim, uzun bir aradan sonra okullarımızda yüz yüze eğitimler başlıyor, burada insan ızdırabını dindirmek için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda en büyük destekçimiz gönüllülerimiz oluyor. Hilalimizin gölgesinde iyilik yarışına tüm Nevşehirli kardeşlerimizi bekliyoruz. Bu anlamda okullarımızı ziyaret edip kişisel gelişimlerine yönelik faaliyetler yapmak için istişarelerimize devam ediyoruz. gonulluol.org üzerinden kardeşlerimiz aramıza katılabilirler. Bu bağlamda 0549 477 10 71 numaralı hattımıza whatsapp üzerinden ulaşabilirler. Bulunduğumuz coğrafya bize güçlü olmamızı sorumluluk olarak yüklüyor. Biz de genç kardeşlerimizi liderlik yollarında yalnız bırakmadan toplumumuzun hizmetinde görmek istiyoruz.” dedi.

Gençlerimiz geleceğimizdir açıklamalarında bulunan Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek de; “Şehrimizde göreve geldiğimiz yıldan bu yana gençliğimiz için yatırımlarımız devam ediyor. Gençliğimiz o derece büyüdü ki şubemize sığmaz oldular. Bu kapsamda kendilerine 300 metre karelik bir alanda ferahça takılabilecekleri bir gönüllü merkezi yapıyoruz. Burası tam anlamıyla lider fabrikası olacak. Milli manevi değerlimizle pişerken aynı zaman fiziksel olarak kendilerini geliştirecekler. Milletimizin tüm zor dönemlerinde yer alan, gece uykusuz dahi kalıp çalışmalardan geri durmayan Genç Kızılay Nevşehir gönüllülerimize şükranlarımı sunarım. Yeni dönemde yine destansı çalışmalarla iyilik bayrağını sırtlayacaklarına inanıyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 17:31
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER