Genç Kızılay Nevşehir’den 19 Mayıs’ta serinleten kutlama

Türk Kızılay Nevşehir Şubesinin gönüllü gençleri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda soğuk limonata dağıtıp, sokakları temizledi.

Genç Kızılay Nevşehir’den 19 Mayıs’ta serinleten kutlama

Türk Kızılay Nevşehir Şubesine bağlı Genç Kızılay Nevşehir gönüllüleri tarafından şube ikram aracıyla Gülbahçe Parkında soğuk limonata ikramı yapıldı.

Çalışmaya 35 gönüllü katılırken, Nevşehir’de bunaltıcı sıcaklarda dışarıda olan vatandaşlar faaliyetten çok memnun kaldıklarını dile getirdi.

Türk Kızılay Nevşehir Şubesi, şube hizmet kapasitesini geliştirmek adına geçtiğimiz günlerde araç filosuna dahil ettiği ikram aracını, şehrin ihtiyaç duyulduğu her noktasında halkın kullanımına sunuyor.

Kızılay Nevşehir Şubesinin ikram aracı anlık 500 kişiye dışarıdan destek almadan, içerisindeki tüp ve elektrik tesisatları sayesinde tam donanımlı bir şekilde sıcak ve soğuk olarak çorba, şerbet, sıcak yemek, sıcak-soğuk içecek ve anlık ihtiyacı karşılayabilecek düzeyde dağıtım yapabiliyor.

Bu faaliyetinde ise ikram aracının musluklarından akan buz gibi Limonata vatandaşlara ikram edildi.

Çalışmayla alakalı açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek; "Gazi Mustafa Kemal’in gençlere ve ülkemize armağan ettiği 19 Mayıs’ı heyecan ve coşkuyla gençlerimizi bir araya getirerek kutluyoruz. 153 yılı aşkın süredir milletin yanında olan Kızılay’ımız gençleri, gönüllüleri ve bağışçıları sayesinde ayakta kalıyor. Onlar sayesinde geleceğe umutla bakabiliyoruz. Kızılay gençleri bu zor günlerde de her zaman olduğu gibi görevlerinin başında. Bu çalışmada bulunan gönüllülerimize teşekkür eder, halkımıza afiyetler diliyorum.“ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER