Gönüllüler çocuklar için el ele verdi

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Sen De Gönüllü Ol Çocukların Eğitimine Destek Ol’ projesi ile bir araya gelen gönüllüler köy okullarındaki çocuklar için seferber oldu. Her hafta bir köy okuluna giderek çocuklar için çeşitli aktiviteler düzenleyen gönüllülerin bu haftaki durağı İcik köyü oldu.

Gönüllüler çocuklar için el ele verdi

Nevşehir Belediyesi tarafından çocukların eğitimlerine katkı sağlamakla birlikte derslerden arta kalan vakitlerinde sosyalleşmelerine destek olmak amacıyla başlatılan proje kapsamında, Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri ve gönüllüler her hafta bir köy okulunu ziyaret ediyor.

Bugüne kadar Alacaşar, Kavak ve Özyayla köyünde yüzlerce öğrenci ile buluşan gönüllülerin son durağı merkez ilçeye bağlı İcik köyünde bulunan İcik İlkokulu oldu.

Aralarında öğretmenlerin ve üniversite öğrencilerinin bulunduğu gönüllüler burada gün boyu çocuklar için çeşitli aktiviteler düzenledi.

Geleneksel çocuk oyunları ile çocuklarla oyunlar oynayan gönüllüler beraberlerinde götürdükleri şövalye ve boyalarla çocuklarla resim yaptı.

Kısa müzik dinletilerinin de sunulduğu etkinlik boyunca çocuklara çeşitli hediyeler dağıtan gönüllüler, ardından geleceğe nefes olmak için çocuklarla okul bahçesine fidan dikti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93