Hacıbektaş'ta DÖGEP toplantısı 

Hacıbektaş ilçesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP) kapsamında toplantı gerçekleştirildi. 

Hacıbektaş'ta DÖGEP toplantısı 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan program kapsamında belirlenen konular üzerinden 2020 yılı Ekim ve Kasım ayları çalışması, Hacıbektaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Kankılınç başkanlığında yapıldı. 

Yapılan toplantıda, Kovid-19 sürecinde eğitim-öğretimi etkileyen güncel sorunlar, uzaktan eğitim sürecinde meslektaş dayanışması, ruhsal ve fiziksel sağlığın  korunması konuları ele alındı.

Ayrıca; E-Okul, MEBBİS, EBA uygulamaları, dogm.meb.gov.tr, dkab.meb.gov.tr, dogm.eba.gov.tr, religiouseducation.meb.gov.tr, dinogretimi.meb.gov.tr gibi Bakanlık Din Öğretimi Genel Müdürlüğü uhdesinde yer alan ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin sürekli gelişimini destekleyen web siteleri incelendi. 

Pandemi kurallarının azami derecede gözetildiği ve ilçeye yeni atanan öğretmenlerin yer aldığı toplantıda var olan heyecan ve sarf edilen çaba göz doldurdu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER