Hafız öğrencilerden Vali Aktaş’a ziyaret

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, hafızlık eğitimini tamamlayan Şeyh-ül Kurra İbrahim Tanrıkulu Kur'an Kursu öğrencilerini, Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş’i, kurs yöneticisi ve öğretmenlerini makamında kabul etti.

Hafız öğrencilerden Vali Aktaş’a ziyaret

Vali İlhami Aktaş, hafızlık eğitimini tamamlayan 22 hafız öğrencinin kendilerini ziyaretlerinden memnun olduğunu belirterek, kendilerine ve onları yetiştiren hocalarına başarılarından dolayı teşekkür etti ve “Kur’an-ı Kerim yüce Rabbimizin kelamıdır. Kur’an-ı Kerim’i okumak, onu anlamak ve onunla amel etmek Müslümanların en büyük görev ve vazifesidir. Kuran’a gönül verip öğrenen olmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş ve Reis’ül Kurra Fatih Aydın ise, kendilerini ve hafız öğrencilerini kabullerinden teşekkür ederek, hafızların durumu ve Şeyh-ül Kurra İbrahim Tanrıkulu Kuran Kursu hakkında bilgiler verdiler.

Hafızlarla bir süre sohbetin ardından Vali İlhami Aktaş, hafız öğrencilere Kur’an-ı Kerim hediye etti ve daha sonra hafız öğrenciler ve beraberindekilerle birlikte Valilik önünde hatıra fotoğrafı çekindiler.

Ziyarete; Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş ve Reis’ül Kurra Fatih Aydın, Kurs öğretmenleri Kurra Hafız Ömer Yiğit, Mustafa Sezen ve Çetin Cingitaş ile 22 hafız öğrenci katıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2020, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER