Hava sıcaklıkları artıyor

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü, Nevşehir’de hava sıcaklıklarının artacağı uyarısında bulundu. Nevşehir’de sıcaklıklar 33 dereceyi bulacak.

Hava sıcaklıkları artıyor

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklama şu şekilde; “Yapılan son değerlendirmelere göre; 28.08.2020 Cuma günü batı kesimlerde, hafta sonu ülkemiz genelinde hava sıcaklıklarının artarak, Karadeniz’e kıyı illerde mevsim normallerinin 2 ila 3 derece, diğer yerlerde 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanında bulunan Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat ve Sivas illerinde Cuma gününden itibaren sıcaklıkların mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkarak önümüzdeki hafta sonuna kadar yüksek seyredeceği bekleniyor.

Hafta sonu ve önümüzdeki hafta etkili olması beklenen sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.

Önümüzdeki günlerde Bölge Müdürlüğümüze bağlı il merkezlerimizde görülmesi beklenen en yüksek sıcaklıklar;

Nevşehir 31-33°C,

Kayseri 32-36°C,

Kırşehir 33-36°C,

Yozgat 30-34°C,

Sivas 31-33°C”

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER