HİZMETLERİ DEĞERLENDİRME KOMİSYONU TOPLANDI

Nevşehir Vali Yardımcısı Ahmet Soley başkanlığında Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Belediye Başkanlığı ve ASP İl Müdürlüğünden yöneticilerin katılımlarıyla valilik toplantı salonunda toplantı yapıldı.

HİZMETLERİ DEĞERLENDİRME KOMİSYONU TOPLANDI

Evde Sağlık Hizmetlerinin etkinliğinin artırılması amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından sunulan sosyal bakım ve destek hizmetlerinin entegrasyonunun sağlanacağı hizmet modelinin koordinasyonunu gerçekleştirmek üzere Valilik bünyesinde evde sağlık ve sosyal hizmetleri değerlendirme komisyonu kurularak 2015 yılı 1. toplantısı gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları tarafından evde sağlık hizmetlerinin sunulmasına dair yönetmelik doğrultusunda; 31.03.2015 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, İç İşleri Bakanı, Sağlık Bakanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı tarafından evde sağlık, bakım ve sosyal destek hizmetlerinin işbirliği içerisinde yürütülmesine dair protokol imzalanmıştır.

 Bu kapsamda, evde sağlık, bakım ve sosyal destek hizmetlerinin işbirliği içerisinde yürütülmesine dair il protokolü ilde vali, halk sağlığı müdürlüğü, aile ve sosyal politikalar il müdürlüğü ve belediye başkanlığı yöneticileri tarafından imzalanmak üzere görüşüldü.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER