İHH Arama Kurtarma ekibi Konya’daki eğitimde

İHH Arama Kurtarma birimleri Konya’da eğitim programına katıldı. Uygulamada ülke genelinde ihtiyaç duyulan alanlarda göreve 7-24 hazır olan Nevşehir İHH Arama Kurtarma ekipleri de yer aldı.

İHH Arama Kurtarma ekibi Konya’daki eğitimde

Nevşehir birim başkanı Hüseyin Çakır liderliğinde, orman yangınları, deprem, sel gibi afet bölgelerinde etkin görev alan İHH Nevşehir Arama Kurtarma Ekipleri, İHH Genel Merkezi ile Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen üç günlük zorlu eğitimde ter döktü.

Yüksekte çalışma, ilkyardım, trafik kazaları, suda ve kuyuda arama kurtarma, kentsel arama kurtarma ve eğitmenlik konularında uygulamalı dersler düzenlendi.

İHH Nevşehir İl Başkanı Baki Öncel, Konya’da 3 gün süren eğitim programına katılan Nevşehir İHH ekibine ve İHH Nevşehir Arama Kurtarma Başkanı Hüseyin Çakır’a başarı dileyip özverilerinden dolayı teşekkür etti.

Öncel, “İHH olarak iyilik her zaman her yerde sloganıyla yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında ihtiyaç sahiplerine ve mazlumlara yapılan maddi manevi desteklerin yanında arama kurtarma ekiplerimiz de yoğun çalışma ve gayret ortaya koyuyor. Tüm gönüllülerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER