İlçe Müftüleri toplantısı Avanos’ta yapıldı

2020 Yılı Şubat ayı İlçe Müftüleri Toplantısı İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün başkanlığında Avanos'ta yapıldı.

İlçe Müftüleri toplantısı Avanos’ta yapıldı

Toplantıya, İl Müftüsü Yakup Öztürk, İl Müftü Yardımcısı Ali Bingül, Avanos İlçe Müftüsü Mehmet Fidan, Acıgöl İlçe Müftüsü Tahsin Mutlu, Derinkuyu İlçe Müftüsü Selami Kurt, Gülşehir İlçe Müftüsü Talat İlbahar, Hacıbektaş İlçe Müftüsü Mustafa Bahacan, Ürgüp İlçe Müftüsü Abdül Muhammed Çınar ve Kozaklı İlçe Müftü Vekili Vaiz Fatih Erçin katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmelerine katkı sağlamak ve gençlerin önündeki engelleri aşmasına destek olmak amacıyla her bir din görevlisinin en az 10 gence ulaşmasını sağlamak üzere “Gençliğe Değer” isimli proje başlatmıştı. “Gençliğe Değer Projesi” kapsamında gençlere yönelik etkinliklerin artırılmasının üzerinde durulduğu toplantıda, “Uyuşturucu İle Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı”, “2020 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Yarışmaları”, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Faaliyetleri”, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 105. yıldönümü münasebetiyle düzenlenecek Ortaokullar Arası Resim ve Kompozisyon Yarışması”, “250 Bin Şehidimize 250 Bin Hatm-i Şerif Okuma Kampanyası”, “Cami Dersleri Programları”, “Manevi Danışman Başvuru İşlemleri”, “Göçmen ve Engellilere Yönelik Hizmetler”, “Bağımlılıkla Mücadele Semineri” ve yaklaşan Regaib Kandilinde İl genelindeki tüm camilerde kandil programlarının icra edilmesi konuları ele alındı. Ayrıca Ocak ayında yapılan etkinlikler değerlendirilerek Mart ayında yapılacak etkinliklerin planlaması yapıldı.

Toplantıda il ve ilçeler arasındaki diyalog ve hizmet akışının daha verimli sürdürülmesi noktasında ilçe müftüleri görüş ve düşüncelerini dile getirdiler.

İl Müftüsü Öztürk, katılımlarından dolayı ilçe müftülerine teşekkür etti.

Toplantı sonunda Aksaray Gülağaç ilçe müftüsü olarak tayini çıkan Acıgöl İlçe Müftüsü Tahsin Mutlu'ya, İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından plaket takdim edildi.

Acıgöl ilçesinde göreve başladığı günden bu yana göstermiş olduğu başarı ve uyumlu çalışmalardan dolayı teşekkür eden İl Müftüsü Öztürk, yeni görev yerinde Mutlu'ya başarılar diledi.

İlçe Müftüsü Mutlu teşekkür konuşmasında, çok duygulandığını belirterek başta İl Müftüsü Öztürk olmak üzere mesai arkadaşlarına teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER