İŞKUR engelli proje kabulleri yapıldı

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne başvuruda bulunan ve İŞKUR Genel Müdürlüğünce projesi kabul edilen engelli ve eski hükümlü vatandaşlarla sözleşme imzalandı.

İŞKUR engelli proje kabulleri yapıldı

 

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Aktif İşgücü Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca engellilerin ve eski hükümlülerin özelikle kendi işlerini kurmalarına ve engellilerin işe uyumlarını ve mesleki eğitimlerini amaçlayan projelere kaynak sağlamak amacıyla “Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyonun Çalışma Usul ve Esasları Hakkında yayımlanan Genelge” kapsamında, Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne başvuruda bulunan ve İŞKUR Genel Müdürlüğünce projesi kabul edilen toplam 9 Engelli ve 6 Eski hükümlü vatandaş, İl Müdürü Arif Sıddık Barata ile bir araya gelerek sözleşme imzaladı.

Engelli ve eski hükümlü vatandaşların mesleki eğitim ve rehabilitasyonları ile istihdamlarını temel görev olarak gören İŞKUR, genelge kapsamında projeleri onaylanmış olan engelli ve eski hükümlü vatandaşlara kurs sorumlusu Neslihan Elaçmaz tarafından proje yararlanma şartları, büyükbaş ve küçükbaş hayvan faturalandırma, sigorta-poliçe gibi konularda bilgi verildi.

Proje desteği almaya hak kazanan vatandaşlar kendilerine sağlanan bu imkan ve destekten dolayı İl Müdürü Arif Sıddık Barata‘ya teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.

İl Müdürü Barata devletin engelli ve eski hükümlü vatandaşlara olan destek ve teşviklerinin süreceğini belirtip, proje sahiplerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93