İŞKUR okullarda çalıştırılmak üzere 642 işçi alacak

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görevlendirilmek üzere 642 işçi alım süreci yeniden başladı.

İŞKUR okullarda çalıştırılmak üzere 642 işçi alacak

Nevşehir İŞKUR İl Müdürlüğünden daha önce yapılan açıklama ile Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı okullarda çalıştırılmak üzere Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında alınacak olan 642 kişilik işçi başvuruları 2 Ağustos 2020 tarihinde Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu ve Milli Eğitim Bakanlığının almış olduğu kararla okulların açılmasının 21 Eylül 2020 tarihine ertelemesi üzerine durdurulmuştu.

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada başvuruların bugün itibariyle tekrar başladığı belirtildi.

Bu kapsamda başvuralar 11 Eylül 2020 tarihinde başlayıp 15 Eylül 2020 tarihinde son bulacak. Başvuruya ilişkin 17 Eylül 2020 Perşembe günü Nevşehir Valiliği toplantı salonunda komisyon huzurunda pandemi süreci nedeni ile halka kapalı olarak noter kurası gerçekleştirilecek.

Başvurular, internet üzerinden e-sube.iskur.gov.tr adresinden ve telefonla ALO 170 hattından yapılacak. Pandemi dolayısıyla İŞKUR hizmet binasından başvuru alınmayacak.

Ayrıca erteleme öncesi programa başvuran adayların başvurusunun yeni talebe aktarıldığından dolayı yeni bir başvuru yapmalarına gerek olmadığı bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER