İşkur´da 'Kadına Şiddet, İnsanlığa İhanettir' konulu seminer düzenlendi

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü toplantı salonunda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Nevşehir İl Müdürlüğünce Kadına yönelik Şiddetle mücadele eğitim semineri düzenlendi.

İşkur´da 'Kadına Şiddet, İnsanlığa İhanettir' konulu seminer düzenlendi

 

Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) personeli Sosyolog Duygu Esen´in katılımı ile Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen seminere kurum amirleri ve personeli katıldı.

Seminerde Kadına yönelik şiddetin tanımı, çeşitleri ve şiddetin sona erdirilebilmesi için uygulanacak yöntemlere değinildi.

Şiddete maruz kalmış kadınlar başta olmak üzere dezavantajlı sayılan tüm kadınlara İŞKUR tarafından sağlanan fırsatlara da değinilen seminerde, İŞKUR´un kadınlara yönelik açmış olduğu kurslardan, TYP kapsamında çalıştırılacak olan işlerde öncelik verildiğinden, özel sektör işe yerleştirmelerde işverenlere sağlanan teşviklerden bahsedildi.

Sosyolog Duygu Esen katılımlarından dolayı başta İŞKUR İl Müdürü Arif Sıddık Barata, Şube Müdürleri Şinasi İnanıcı ve İhsan Karabulut olmak üzere tüm İŞKUR çalışanlarına teşekkür ederek, birlikte yapılacak projelerde buluşmak üzere semineri sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44