İstanbul Sözleşmesi’ne sert eleştiri

Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik, yaptığı basın açıklamasında, İstanbul Sözleşmesi’nin Türk aile birliğini çökerttiğini söyledi.

İstanbul Sözleşmesi’ne sert eleştiri

Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik, Nevşehir Valiliği önünde basın açıklaması yaparak İstanbul Sözleşmesi’ni eleştirdi.

Nevşehir’de 4 kişiden biri boşanıyor

Nevşehir’den evlilik ve boşanma rakamları paylaşan Çevik, 2018 ve 2019 yılında evlenenlerin yüzde 24’ünün boşandığını, bu oranın her 4 kişiden birinin boşandığını gösterdiğini vurguladı.

İstanbul Sözleşmesi’nin Türk toplumunu parçaladığını savunan Çevik, “Ailesiz, ahlaksız toplum küresel savaşına karşı, ailenin korunması ve ahlak medeniyeti inşası için elbirliği ile mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

“İnsanlığın son kalesi aileyi diriltmek için önce aileyi tahrip eden yasalar ve sözleşmeler iptal edilmeli” diye konuşan Çevik, “Aile yıkan faiz, kumar, içki, fuhuş feminizm ve her tür cinsi sapkınlık insanlığa karşı suç kapsamına alınmalı ve terör suçundan cezalandırılmadır.” dedi.

Türkiye’de ve dünyada aileyi yok etmeye karşı küresel topyekûn bir saldırı olduğunu belirten Çevik, “Aileyi korumak tüm insanların fıtrat olarak tabii insani ve imani vazifesidir. İnsanlığın kurtuluşu hayat rehberimiz Kur’an’ın “tahrim-6” emri gereğince ailemizi koruma görevi öncelikle bizde ve anayasanın 41. Maddesi’ne göre de ailemizi koruma görevimiz var. Ailesiz ahlaksız toplum küresel savaşına karşı; Ailenin korunması ve ahlak medeniyeti inşası için elbirliğiyle mücadele etmeliyiz. Kınayanların kınanmasından ve linç girişimlerinden korkmadan ‘dünya dönüyor’ diyebilmeliyiz.” diye konuştu.

Cinnet ve cinayetleri engellemek için yapılması gerekenleri anlattı

Çevik, cinnet ve cinayetleri engellemek ve ahlak medeniyeti inşası için gereken tedbirleri şöyle açıkladı:

“Cinsi sapıklık ve savunuculuğu terör kapsamına alınmalı, faaliyetleri yasaklanmalı, mal varlıklarına el konulması, fıtrata ve aile medeniyetimize aykırı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği maskesiyle eşcinsellik politikaları durdurulmalı, ailesiz ve ahlaksız toplum projesi olan CEDAW İstanbul Sözleşmesi ve bağlı uygulamaları acilen iptal edilmeli, kadını ‘kutsal inek’ gören 6284 sayılı yasa iptal/ıslah edilmeli. İftira edenler iki kat cezalandırılmalı, Şiddetin her türlüsüne karşı çıkılmalı. İnsana ve diğer canlılara şiddet uygulayanlar cezalandırılmalı, cinayetleri engellemek boşanmalarda çocuk velayetini istismar edenlerden EYS ebeveyne yabancılaştırma sendromu uygulayanlardan velayet hakkı alınarak karşı tarafa verilmeli. EYS uygulayıcıları cezalandırılmalı, nafaka hapsi süresiz nafaka zulmü durdurulmalı. 1998 öncesine dönülmeli. Nafakayı mirasçılar öderse boşanmalarda önlenir. “Tmk-364” uygulanmalı, insanlık suçu çocuk hapsi travması devletin çocuğa karşı uyguladığı şiddettir. Çocuk istismarıdır, sonlandırılmalıdır, genç akran evliliği yapan gençler cezalandırılmamalıdır. Genç evlilik teşvik edilmelidir. 64 yıllık uygulamaya devam edilmelidir, mal paylaşımı kaç yıl evli kaldıysa yüzdelik oranı o kadar olmalıdır. Örneğin 10 yıl evli kaldıysa ve mal ayrılığı rejimi tercihi yoksa yüzde 10. Boşanma davası açınca süre durdurulmalı, aile yıkan faiz, içki, kumar, fuhuş ve feminizm yasaklamalı. Aile okulu, evlilik kursu çalışmaları yapılmalı, reissiz aile olmaz. Ailede reis baba olmalı. 2 devlet başkanı ve eş devlet başkanlığı olmadığı gibi, tüm medya, çocuk, gençlik ve aile yönünden kontrol altına alınmalıdır. Bağımlılıkla mücadele edilmelidir, aile kurma teşvik edilmeli, aile kurana en az 100 gram altın değerinde karşılıksız kredi verilmelidir, her çocuk için aileye en az 7 yıl boyunca yarım asgari ücret verilmeli, asgari ücrete ve emekli maaşına vergi ve her tür haciz nafaka dahil haciz yapılmamalıdır, zaruri ihtiyaçlara zam oranı maaşların zam oranını geçmemeli geçerse farkı devlet ödemelidir,’6284 nu’lu yasa’, erkeği kendi evinden, çocukları önünde sokağa atan toplum önünde aşağılayan ve aileleri geri dönülmez noktaya götüren yasanın cinayetleri şiddeti artırıyor. Şiddeti cinsileştiren kamu spotları durdurulmalı, 6284 hilesiyle mal gaspı ve boşanmada delil engellenmeli. Miras/aile hukuku kişilerin dinlerine göre olmalı.

Bizim de çocuklarımızı sağlıklı bir şekilde büyütebileceğimiz, koruyabileceğimiz aileden başka bir çözümümüz olmadığı kamu spotlarıyla işlenmelidir.

Hatırlatırız ki, ihtiyarlayabileceği bir hayat arkadaşı, yaşlandığında sığınabileceği çocukları olmayan yapayalnız kadınlar için de bu dünya cennet olmayacak. “Güçlü kadın” mottosuyla ailesi ile bağı koparılmaya, eşi ile rakipleştirilip düşmanlaştırılmaya, çocuktan koparılıp bireysel bir yaşama yönlendirilmeye çalışılan kadın, kapitalist sermaye karşısında yalnız ve çaresiz.

Süreç böyle devam ettiği takdirde; toplum, erkek, kadın, çocuk, devlet hepimiz kaybedeceğiz. Bundan tek kar elde eden elbette çok uluslu kapitalist sermaye olacaktır. Boşanmaların ve evlilik yaşının artması genç evliliğin teşvik edilmeyip cezalandırılması ve toplumsal cinsiyet eşitliği maskesiyle eşcinsellik sapıklığı teşviki sebebiyle geleceğimiz ve milli güvenliğimiz tehlikededir.

Gelecek nesillerin hakkı adına, kendi çocuklarımızın ve torunlarımızın hakkı adına, huzur evlerinde ölüme terkedilmiş ihtiyarların hakkı adına, intihar noktasına gelmiş depresyon hapları müptelası yalnızların hakkı adına, sokaklara terkedilmiş çocukların hakkı adına, geleceğimiz adına, insanlık adına, önce aileyi savunabilmeliyiz.

İnsanlığa ve aileye savaş açmış, toplumu ve aileyi terörize eden İstanbul Sözleşmesi’nin, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi’nin ve bağlı uygulamalarının Avrupa ülkeleri gibi geri dönülemez aşamalara gelmeden iptal edilmesini istiyoruz. Aileye, devlete zararlı İstanbul Sözleşmesi’ne ve TCE’ye karşı olanlar: Macaristan, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, Rusya, Ermenistan, Azerbaycan, İspanya ve İngiltere gibi biz de çöpe atmalıyız.

İnsana, aileye şiddeti ve cinayetleri engellemek için, insanlığa, fıtrata, hukuka aykırı, aile yıkan yasalar ve sözleşmelere kalksın. İstanbul Sözleşmesi kadük kalsın. Son çare referandum.

Tüm STK, DKÖ, üniversiteler, ilgililer ve vatandaşlar aile medeniyetimize uygun “Aile anayasası”, “Anadolu Sözleşmesi”, “Fıtrat Sözleşmesi” hazırlamalıdır.

Aile yıkan yasalar sözleşmeler, fullbright, montessori vb. olduğu sürece ve AİDS virüs mikrop merkezleri feminist terör örgütleri kapatılmadıkça, cinsi sapıklığı ve savunuculuğunu yasaklamadıkça; kendimiz, ailemiz, vatanımız, ülkemizin geleceği ve milli güvenliğimiz tehlikededir. Aileyi savunmak vatanı savunmaktır.

Namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olursa ailelerimiz, ülkemiz, geleceğimiz ve insanlık kurtulur. Reisi cumhurumuzun, “ Aileyi ifsat eden İstanbul Sözleşmesi nas değildir, iptal edilsin.” Talimatının acilen uygulanmasını bekliyoruz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma sevim
Fatma sevim - 3 hafta Önce

Toplumsal cinsiyet eşitliği adı altında sapık ve sapkınlığı meşrulaştıran İstanbul sözleşmesi derhal fesh edilmesi. Gelecek neslin ifsadına yönelik hertürlü hareket yasaklanmalı. İlk bakışta masum gibi görünen İstanbul Sözleşmesini dikkatlice incelendiğinde çoğu maddeleri gyet bilinçli ve özellikle konulmuş bu sözleşmeye duyarlı tüm insanların karşı durması gerekir. Ailenin Neslin köküne kibrit suyu döken bu sözleşmeyi şiddetle kınıyoruz. Çocuk Hakları Derneği sözcüsü. Fatma sevim

Hakkı Gizlemiyen
Hakkı Gizlemiyen - 3 hafta Önce

Rahman ve Rahıym Allâhın adıyla başlıyor ve inananları Allahın selamı ile selamlıyorum. Hiç bir inançta; eşcinsellik, lezbiyen, gey, biseksüel, pedofili, ensest, hayvan, ölü sevicilik (bazı avrupa ülkelerinde siyasi parti bile kurdular ölülerlede cinsel birlikteliği savunan sapkınlar) zîra Allahmuhafaza sapkınlığın sonu yok ve her türlü cinsel sapkınlıkları yani Fuhşun fâhişeliğin hiç bir türevlerini= çeşidlerini Ne Musa a.s, ne İsa a.s , ve nede Muhammed s.a.v verilen Şeriatlerde meşru değildir, fuhuştur ve fâhişetün' dur! Kur'anı kerimde bu sapkınlıklar *fâhışetün* kelimesiyle ifâde edilir! Kur'anı Kerimdeki fuhuş fâhişe konusunun hakikatini bâtıla sarıp gizlemeden ve Hak'kı açıkça dile getirenlerden rahatsız olanlar ki; Kur'anı Kerimi ve müslümanları bu ve benzeri Hakki Hakikati savunma konularında yıldırıp susturmak istiyorlar binbir yerden âdeta, Âileyi ve gelecek nesilleri ifsad eden bu ahlaksızlıkları destekliyen avrupadaki çeşitli vakıf ve sermaye grupların fonlarından milyonlarca € para alıp semrildikleri doğrumu? Allahmuhafaza sapkınlığı kadın hakları arkasına gizliyerek her çeşit sapkınlığa pozitif ayrımcılık yaparak sapkınlığın fuhşun türevlerinin çeşitlerinin yaşam alanından ziyade fuhşun yayılıp toplumda gücü ele geçirme alanının önünü açma projesi bu sapkınlık fitne ateşinin günün birinde kendi evlerine ocaklarına evlat ve torunlarına uğramasından, ulaşmasından, bulaşmasından hiçmi korkmazlar acaba! Men dakka dukka! Sonuçta herkes iki cihandada ektiğini biçmiyecekmi? Allah Teâla Kur'anda *"Hak'kı Batılla birbirine örterek (karıştırarak) gizlemeyin!"* buyuruyor! Bu ifsad projesi tamda böyle bir şey, kadın hakkı bahane, dini milli aile vb gelecek nesilleri ifsad edip fuhşun yaygınlaşmasının önünü açan bir proje! Bâtıl projelerine bir hak kılıf uydurma gayretleri boşuna, minare kılıfa sığmadı! Bir kazan süte bir damla necaset düşse gönül alırmı, bu ifsad projeside tam bir her ucu pis değnek, bu ifsad projesini sâhiplenenler bile daha tamamını sıkıca savunamıyorlar bu ifsad projesinin pisli değneğini! Yok ben orasını (o maddesini) tutmuyorum, yok ben şurasından (şu maddesini) tutuyorum diye yuvarlak ifadelerde bulunanlar daha ziyâde şüpheli ve şâibeli güvenilmez duruma sokuyorlar kendi kendilerini! Lakin bu lgbt ve türevi fuhşiyat bu kadar lobi yapıp çalışırlarken fuhşu yaymak ve gücü ele geçirmek için; Kur'an'a iman eden müslümanlar imanın icâbını yerine getirmez, tebliğ edip uyarı yapmazda susarsak, toptan helak oluruz Allahmuhafaza! Bu sebeple biz müslümanlar Kur'an Âyet ve hükümlerini hayatımıza rehber edinip susmayız ve bu konuda Allahtan gayrısından korkmadık korkmayız Elhamdülilleh! Rabbim bu sapkın kavimleri nasıl helak ettiğine bakıversinler; müslümanların tanıdıkları yegâne ve tek güc kudret ve kâdiri mutlak iktidar sâhibi bâki olanın tek Allah' olduğuna iman etmemizi anlayıverirler belki Biiznillêh Kur'ânı susturmak ve Kur'an Hükümlerini haykıran Müslümanları susturmak istiyenler! Rabbim dini devletimizin, vatanı milletimizin ifsâdı için içerden dışardan kumpas pilanlar kuranların bütün pilanlarını boz Yâ Rabbel Âlemiyn. Âmiyn.

Mert
Mert - 3 hafta Önce

وَلُوطًا إِذْ قَالَ لِقَوْمِهِۦٓ أَتَأْتُونَ《 ٱلْفَٰحِشَةَ》 مَا سَبَقَكُم بِهَا مِنْ أَحَدٍ مِّنَ ٱلْعَٰلَمِينَ Lût´u da (peygamber gönderdik). Kavmine dedi ki: «Sizden önceki milletlerden hiçbirinin yapmadığı fuhuşu mu yapıyorsunuz? { A'raf Suresi 80. Ayet Meali}Diyanet İşleri Başkanlığı meali.

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Fetö darbesinden sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Receb Tayyib Erdoğan ne diyordu gençlere hitaben : " Sakın kimseye aklınızı kiraya vermeyin, sakın kimseye Biad etmeyin!" diyordu... Fetö elabaşı gibi bir emirle milyonları istediği gibi yönlendiren herhangi teşkilatlanmış örgüt sistemlerine; menfat çıkar için aklı kiraya vermek... Menfeat ve çıkarları için aklı vicdanı Kur'an ahkamını bir tarafa bırakanlardan Allah'a sığınırım.

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Ortadoks hıristiyanların bile dini milli âile gelecek ve ahlâki değerlerimize aykırı diyerek imzalayıp kabul etmedikleri istanbul sözleşmesi adı altında LGBT yi legalleştirip yaygınlaştırma sözleşmesini hiç okumadan tartışmaya açmadan 26 dakikada kabul edip imzalayıp, bu millete bu sözleşmeyi dayatmak sizce bu millete yapılan nedir acaba!

2015'te yazılmış bir yazı!
2015'te yazılmış bir yazı! - 3 hafta Önce

http://www.akevler.org/AkevlerMakaleler/2343/CokYor/0/Lutfi-Hocaoglu/Fahise-ve-Fahsa

2015'te yazılmış bir yazı!
2015'te yazılmış bir yazı! - 3 hafta Önce

http://www.akevler.org/AkevlerMakaleler/2343/CokYor/0/Lutfi-Hocaoglu/Fahise-ve-Fahsa

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Dilipak bu makaledenmi esinlenip yazmış acaba o yazıyı , yoksa Müslümanların ilim ve imanlarındanmı kaynaklanıp Kur'an ahkam ve ahlakını aynı Kur'an ifadesi olan Fâhişe ve türevleri kelimeleriyle savundular inanç ve değerlerini kalemleriyle! 2015'te yazılmış çok güzel bir makale! Müslümanım diyen herkes okuyup Kâinatı yoktan var eden ve Kâdiri mutlak yegane bâki gücün ve gerçek iktidarın muhkem sâhibi Rabbimiz Kur'an-ı Azıymüşşan'da neleri Fuhuş Fâhişe olarak tanımlayıp hükmetmiş, bütün yasaklarî öğrenip, o fiillerden sakınmalıyız! Biz türkçede fuhuş ve fâhişeyi zina ve zina yapanlardan ibâret zannediyoruzda acaba Kur'an ahkamında hükümlerinde fuhuş ve Fâhişe sâdece zina fiillerinden ve zina yapan zânilerdenmi ibâret?!

http://www.akevler.org/AkevlerMakaleler/2343/CokYor/0/Lutfi-Hocaoglu/Fahise-ve-Fahsa


SIRADAKİ HABER