JAKEM'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği semineri düzenlendi

Nevşehir Valiliği Eşitlik Birimi JAKEM'de "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" semineri verdi.

JAKEM'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği semineri düzenlendi

Nevşehir Valiliği İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu Eşitlik Birimi sorumlusu Şermin Açıkgöz'ün koordinasyonunu sağladığı, 2018 - 2023 Nevşehir Yerel Eşitlik Stratejik Planı (NYESP) doğrultusundaki çalışmalar hızla devam ediyor.

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde meydana gelen, kadına yönelik şiddet suçlarını önleme ve farkındalık yaratmak amacı ile bilgilendirme seminerleri Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM)’de gerçekleştirildi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü  Doç.Dr. Leyla Kahraman, Avukat Sema Yurtbilir Yavuz ve Psikolog J.Sağ.Atgm. Erdinç Memiş tarafından gerçekleştirilen seminerde: “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”, “Hukukta Eşitlik, Kadına Yönelik Şiddet ve Erken Evlilikler” "Yaşam Zorluklarıyla Başa Çıkma Psikolojik Sağlamlık ve Dayanıklılık" konu başlıklarında; Jandarma rütbeli personel ve erlere bilgilendirme yapıldı.

Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM)’de gerçekleştirilen eğitime, JAKEM Komutanı Albay Ercan Altın, JAKEM Köpek Eğitim Birlik Komutanı Binbaşı Engin Sakallıoğlu, Jandarma rütbeli personel ve erler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER