Kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla vadi yürüyüşü gerçekleştirildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi, Hakim kadınlar, Gençlik Spor İl Müdürlüğü,  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Eşitlik Biriminden oluşan, bir grup ile Güvercinlik Vadisi’nde kadınların uğradıkları eşitsizliğe,  ayrımcılığa ve şiddete dikkat çekmek amacıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

Kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla vadi yürüyüşü gerçekleştirildi

Nevşehir Valiliği,  "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Ve Uluslararası Dayanışma Günü" etkinlikleri kapsamında, kadınların sırf cinsiyetlerinden dolayı uğradıkları eşitsizliğe,  ayrımcılığa ve şiddete dikkat çekmek,  bu konuda farkındalık oluşturmak üzere bir dizi faaliyet gerçekleştireceğini duyurdu.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi, Hakim kadınlar, Gençlik Spor İl Müdürlüğü,  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Eşitlik Biriminden oluşan, bir grup ile Güvercinlik Vadi yürüyüşü gerçekleştirildi.

Farkındalığı arttırmak adına İçişleri Bakanlığının bu seneki sloganı “Kadına Şiddete Sıfır Tolerans” maskelere işlenerek, Gençlik Merkezinin hazırladığı aynı renkli atkıları ile vurgu yapıldı.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER