Kalkınma Planı toplantıları sona erdi

Türkiye´nin gelecek 5 yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan On Birinci Kalkınma Planı (2019-2023) hazırlıkları, T.C. Kalkınma Bakanlığı koordinasyonunda planlanan geniş katılımlı Özel İhtisas Komisyonları ve toplantıları Türkiye´deki 81 ille birlikte Ahiler Kalkınma Ajansı sorumluluk alanı olan TR71 Bölgesi´nde de gerçekleştirildi. 12 Şubat 2018 tarihinde Nevşehir başlayan toplantılar sırasıyla Niğde, Aksaray, Kırıkkale ve Kırşehir´de devam etti.

Kalkınma Planı toplantıları sona erdi

 

Açılış konuşmaları ile başlayan toplantılarda katılımcılar tarafından paydaş anketleri dolduruldu. Daha sonra ihtisas masaları oluşturularak AHİKA Uzmanları tarafından paydaşların ulusal ve yerel öncelikler hakkında görüşleri alındı.

11. Planın güçlü ve yaygın bir toplumsal ve kurumsal sahipliliğinin oluşturulması, yerel ve merkezi düzeyler arasında bilgi ve görüş alışverişinin alınması, politikaların isabetli şekilde belirlenmesi ve temel kalkınma önceliklerinin tespit edilmesi için kalkınma ajanslarının koordinasyonunda 81 ilde ilgili kurum ve kuruluşların, kadınların ve gençlerin katılımıyla düzenlenen Toplantılar TR71 Bölgesi´nde bulunan 5 ilde 16 Şubat Cuma günü gerçekleştirilen üniversiteler oturumu ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44