Kapadokya Koruma ve Mimarlık Çalıştayı Uçhisar’da düzenleniyor

Uçhisar’da 6 - 13 Nisan 2019 tarihleri arasında, üç ülkenin işbirliği ile düzenlenen “Kapadokya Koruma ve Mimarlık Çalıştayına 154 mimar katılıyor.

Kapadokya Koruma ve Mimarlık Çalıştayı Uçhisar’da düzenleniyor

Çalıştayın seminer faaliyetleri Kapadokya Üniversitesi Uçhisar Aşçılık Programı Konferans Salonunda gerçekleştiriliyor.

Çalıştay, Lyon'dan École Nationale Supérieure d'Architecture (ENSA), Matera'dan Università degli Studi della Basilicata (UNIBAS) ve Türkiye’den Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ile Kapadokya Üniversitesi (KÜN) işbirliği ve Argos Şirketler Grubu desteğiyle gerçekleştiriliyor.

Uçhisar Belediye Başkan Osman Süslü, çalıştay programına ziyarette bulundu. Kapadokya bölgesinin mimari önemine değinen Başkan Süslü, "Uçhisarımız tarihimizde üç hisar diye de adlandırılır. Bunlardan biri Uçhisar Kalesi, biri Tığraz Kalesi bir diğeri de çalışma sahanız olan Keklik Kalesidir. Merkezi ve önemli konumda olan Kasabamıza Nevşehir Üniversitesi Mimarlık Fakültesini kazandırmak için çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Bu gibi çalıştaylara kasabamıza açılacak olan mimarlık fakültesi; mimari tasarım, restorasyon ve turizm alanına büyük katkı sağlayacaktır. Bölgemize sağladığı katkıdan dolayı çalıştayı düzenleyenlere teşekkür ederim" dedi.

MHA

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER