Kapadokya´da ilkokul öğrencilerine dansöz gösterisine tepki

Edirne´den Kapadokya´ya gelen 4´üncü sınıf öğrencilerine içkili ortamda dansöz gösterisi sunulmasına velilerden tepki geldi.

Kapadokya´da ilkokul öğrencilerine dansöz gösterisine tepki

 

Edirne Yüksel Yeşil İlkokulu yönetimi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, 4. sınıf öğrencileri ve velilerini kapsayan gezi programı düzenledi.

Gezi kapsamında Ankara´da Anıtkabir´i ziyaret eden öğrenciler, daha sonra Nevşehir´e geçerek Kapadokya´da tarihi ve turistik yerleri gezdi.

Gece eğlence bir mekanında düzenlenen "Türk Gecesi" etkinliğine katılan öğrenciler sahneye çıkan "dansöz ve zenne"nin yaptığı gösterileri izledi. Gecede ayrıca, ateşli danslar gösterisi ile halk oyunları ekipleri de sahne aldı.

Velilerden bazıları öğrencilere bu tür şovların izletilmesine tepki gösterdi.

Valilik soruşturma başlattı

Edirne Valiliği, geziye katılan öğrencilerin içkili mekana götürülüp dansöz ve zenne izlettirilmesine bazı velilerin tepki göstermesi üzerine harekete geçti.

Geceye ait görüntüleri inceleyen valilik, okul müdürü ile geziye katılan 4 öğretmen hakkında inceleme ve soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında okul müdürü görevden alındı.

"Bizim öğrencimizin işi yok orada"

Edirne Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, yaptığı açıklamada, öğrencilerin ve ailelerin öyle bir mekana götürülmesinin doğru olmadığını belirtti.

Velilerin şikayeti üzerine yaptıkları araştırma sonunda okul müdürünün görevden alındığını anlatan Cırıt, konuşmasına şöyle devam etti:

"Okul müdürünü görevden aldık, diğerleri ile ilgili idari disiplin soruşturması başlattık. Okul müdürü hakkında da idari ve disiplin soruşturması başlattık. Öğrencileri o mekana götürülmesi işinde veliler dahi olsa bizim öğrencimizin orada işi yok.

Annesi ve babası yanında dahi olsa bizim öğrencimizin işi yok orada. Bunu kabullenemeyen velilerimiz var kendisine, öğrencilerimize yakıştıramayanlar var, onlara teşekkür ediyoruz, onlar bizi haberdar ettiler. Zaten göndermiş oldukları gezi planında da bu yok."

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93