KAPKAD hibe kazandığı projeyi tanıttı 

Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği (KAPKAD) Türkiye'de insan haklarını destekleme mekanizması programından hibe almaya hak kazandı.

KAPKAD hibe kazandığı projeyi tanıttı 

Düzenlenen yemekli toplantıda yaklaşık 60 katılımcıya söz konusu hibe programıyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği (KAPKAD) Başkanı Hayriye Demirbilek, "Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği olarak Türkiye'de insan haklarını destekleme mekanizması hibe programı kapsamında başvuruda bulunduk. Ve hibe almaya hak kazandık. Haklara Destek Programı ile Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği arasında 24.06. 2020 tarihinde imzalanan sözleşme ile hibe yürürlüğe girdi. 12 ay sürecek olan projenin bitiş tarihi ise 30 Haziran 2021. Proje kapsamında altı ayrı faaliyet yapacağız. Kadınlara, erkeklere, muhtarlara ve işbirlikleri geliştirme atölyesi yapılacak" açıklamalarında bulundu. 

Bilgilendirme toplantısı pandemi dolayısıyla üç ayrı oturumda gerekli önlemler alınarak gerçekleştirildi. Toplantıların bir bölümüne Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık da katıldı.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER