KAPTİD BAŞKANI YAKUP DİNLER 'KAPADOKYA, TURİZMDEN HAK ETTİĞİ PAYI ALAMIYOR'

Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Yakup Dinler, Kapadokya bölgesinin Ülke turizminden hak ettiği payı alamadığını söyledi.

KAPTİD BAŞKANI YAKUP DİNLER 'KAPADOKYA, TURİZMDEN HAK ETTİĞİ PAYI ALAMIYOR'

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odasının İşte Nevşehir isimli dergisine özel bir röportaj veren Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Yakup Dinler, “Maalesef Kapadokya bölgesi ülke turizminden hak ettiği payı alamıyor. Yıllarca hep kendi içimizde ya da özellikle yurt dışı fuarlarda denk geldiğimiz zaman konuşuruz. Biz neyi yanlış yapıyoruz diye.

Elimizde kimsede olmayan bir ürün var. Gelen kişilerin yerli ya da yabancı olsun hayranlıkla gezdikleri. Özellikle küçük oteller konusunda dünyanın en iyilerinin bulunduğu bir bölgedeyiz. Her gün bir sıcak hava balonu karnavalının yaşandığı bir bölge nasıl oluyor da sadece 1.3 Milyon turist çekebiliyor yılda?

Kapadokya turizminin daha iyi yerlere gelebilmesi için neler yapılması gerektiğine gelince; bölgeyi yeterince tanıtamıyoruz. Çünkü hala eski usullere göre tanıtım yapmaya çalışıyoruz. Dönem belli başlı fuarlara gidip broşür dağıtma dönemi değil.

Gerçi fuarlara gidip dağıtacak gerçek bir Kapadokya broşürümüz bile yok. Hal böyle olunca katılımcı firmalar genelde kendi broşürlerini ve promosylarını dağıtmakla meşgul oluyorlar” açıklamalarında bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER