Karaburna'da seminer düzenlendi

Nevşehir İl Özel İdaresi sokak hayvanları ile ilgili seminerler düzenlemeye devam ediyor.

Karaburna'da seminer düzenlendi

İl Özel İdaresince köylerde yaşayan sokak hayvanları ile ilgili yapılması gereken iş ve işlemler 5199 sayılı Sokak Hayvanlarını Koruma Kanununda değerlendirilmekte. Kanunda da yer aldığı üzere kurumlar arası dayanışma ve iş birliğini artırmak amacıyla diğer kamu ve özel kurum ve kuruluşlarla ortak bir çalışma yürütülerek alanında uzman personellerle seminerler düzenlenmesi planlandı. 

Bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanlığı 8. Şube Müdürlüğünden Ürgüp Şefi/ Veteriner Hekim Tekin Keçeci ve Kapadokya İl Özel İdareler ve Belediyeler Birliği Hayvan Kasabasından Veteriner Hekim Rıdvan Şimşek ile Hacıbektaş, Karaburna köyünde köyde eğitim gören ilk ve ortaokul öğrencilerine bir seminer düzenlendi.

Veteriner hekim Rıdvan Şimşek tarafından sokak hayvanlarının yaşam alanları, yasal hakları, kısırlaştırmanın önemi, davranışlarının altında yatan ihtiyaçları, nasıl davranılması gerektiği, onların beden dilleri ve hareketleri ile ne anlatmak istedikleri hakkında ve Hayvan Kasabasının işleyişi hakkında aydınlatıcı bilgiler verildi.

Bununla beraber bir sorun karşısında nerelere başvurmaları gerektiği, ilgili yasal süreçlerle ilgili de Veteriner Hekim Tekin Keçeci tarafından gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93