Kaymaklı'da Kur'an tutan eller açılış programı yapıldı 

2020 - 2021 eğitim-öğretim yılı Kur'an kursları açılış programı Kaymaklı Kasabası'nda yeni açılan "Kur'an Tutan Eller" kursunda gerçekleştirildi.

Kaymaklı'da Kur'an tutan eller açılış programı yapıldı 

Proje çalışmasını Kaymaklı Belediyesi'nin yürüttüğü, 4-6 yaş grubu çocuklarımız için hizmet verecek olan, Kur'an Tutan Eller Kur'an Kursu için 2020-21 eğitim-öğretim yılı resmî açılış töreni gerçekleştirildi. Törene Nevşehir İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, Kaymaklı Belediye Başkanı Harun Çekiç, İl Müftü Yardımcısı Nurcan Solak, Şube Müdürü Bünyamin Aksöz, Din Hizmetleri Uzmanı Adem Aydın ve veliler katıldı.

Kur'an tilavetiyle başlayan programda açılış konuşmasını yapan Başkan Çekiç, önemli bir vizyon ve büyük ilkelerle çalışmalarını yürüttükleri, bugün itibari ile 14 öğrenci ile eğitim hayatına başlayacak olan 4-6 yaş Kur'an kursu açılışına katılan konuklara teşekkürlerini iletti ve "Çocuklarımız bu okulda sadece dinî bilgilerini öğrenmekle kalmayacak, sofra adabından toplumsal değerlere, paylaşmaktan birlik olmaya birçok faktörü burada kazanacaklardır. Onların yaşlarına ve gelişimlerine uygun oyuncaklar, öğrenim malzemeleri ve müfredat programı ile bu uygulamanın örnek olacağına inancımız tamdır" dedi.

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen İl Müftüsü Altunkaya ise "Bugün buraya geliş gayemiz her ne kadar bu kursun açılışı ise de bunun en temel sebebi geleceğimize yapacağımız yatırımdır. Nitekim yavrularımıza yapacağımız yatırım, yatırımların en büyüğüdür. Çünkü tabiat hiçbir zaman boşluk kabul etmez. Yavrularımızın dimağlarını, fikir ve inanç yapısını güzel hasletlerle doldurup istikamet kazandırmazsak -Allah muhafaza- başka akım ve oluşumlara yönelmeleri kaçınılmaz olacaktır. Bizler de bunu bertaraf etmek amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığımızın 2013 yılında başlattığı 4-6 yaş grubu kur'an kursları projesinin bir numunesi olacak bu güzel kursun açılışı için bir araya geldik. Rabbim burda öğrendikleriyle vatanına milletine, dinine diyanetine, ana babasına ailesine bağlı, hürmetkar evlatlar olmalarını nasip etsin. Emeği geçen sayın başkanımıza, hocalarımıza çok teşekkür ediyorum." diyerek konuşmasını tamamladı.

Kesilen açılış kurdelesinin ardından kursun gezilmesi ve çocuklara hediyelerinin dağıtılması ile program sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER