Kayseri'ye yakışmadı

Kayseri Valisi ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanının katıldığı toplantıya Nevşehir Belediye Başkanının çağrılmaması Nevşehir’de büyük tepkiye neden oldu.

Kayseri'ye yakışmadı

2020 yılı kış sezonu öncesi özellikle Rusya, Ukrayna ve Avrupa'nın birçok ülkesinden Türkiye'ye gelecek turistler için Erciyes Kayak Merkezi ve Kapadokya'nın paket halinde değerlendirilmesine yönelik Ürgüp’te toplantı yapıldı.

Toplantıya Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı katıldı.

Toplantıya Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı ve ilçe belediye başkanlarının davet edilmemesi büyük tepki çekti.

Toplantıya katılacak isimleri Erciyes AŞ’nin davet ettiği öğrenildi.

Peki Erciyes AŞ, neden Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’yı toplantıya davet etmedi.

Turizmden istediği payı alamayan Kayseri, Kapadokya ismini kullanarak turizmden pay almaya çalışırken, Nevşehir’deki yetkililerin de buna alet olurcasına hareket etmesi tepkilere neden oldu.

Kayseri protokolünün, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın Nevşehir merkezi turizme kazandırma çalışmalarını ve tüm dünyanın konuştuğu Kayaşehir’i hiçe sayması ne kadar anlaşılır tartışma konusu.

Nevşehir’e yapılan bu ayıpla ilgili Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesinden Nevşehir halkı adına açıklama bekleniyor.

Öte yandan Nevşehir’de yapılan bir toplantıyı Nevşehir basınına bildirmeyen yetkililerin, haberi Kayseri basını vasıtasıyla servis etmesi de ayrı bir ayıp olarak öne çıktı.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 09:49
banner115
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asım Çiftçi
Asım Çiftçi - 9 ay Önce

Başkanım helal olsun uzun zamandır olması gereken şeyi yaptın. Arkandayız

SIRADAKİ HABER