KOP hayvancılık yatırımları kapsamında ilimize bir işletme daha katıldı

KOP (Konya Ovası Projesi) Hayvancılık yatırımları kapsamında 2019 yılında projesi onaylanan Avanos ilçesi Çalış Kasabası yetiştiricilerinden Yaşar Karaca’nın “50 Baş Yeni Ahır İnşaatı” Projesinin açılışı gerçekleşti.

KOP hayvancılık yatırımları kapsamında ilimize bir işletme daha katıldı

KOP (Konya Ovası Projesi) Hayvancılık yatırımları kapsamında 2019 yılında projesi onaylanan 13 işletme içerisinde 12. si tamamlanan Avanos ilçesi Çalış Kasabası yetiştiricilerinden Yaşar Karaca’nın “50 Baş Yeni Ahır İnşaatı” Projesinin açılışı İl Tarım ve Orman Müdürü Okan Yılmaz, Çalış Belediye Başkanı Kazım Yılmaz, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dönmez ve Kasaba sakinlerinin katılımı ile gerçekleşti.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Okan Yılmaz; “Hayvancılığın modern ahır ve ağıllarda yapılmasının sağlanarak daha az iş gücü, daha az girdi ile kaliteli ürün alınmasını hedefleyerek desteklediğimiz projelerin bölgemizde örnek olacağını düşünüyoruz. KOP kapsamında yatırımı tamamlanan 50 baş anaç sığır kapasiteli bu işletmemize 191.275,00 TL tutarında hibe ödemesini önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz.  İlimiz ve bölgemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER