MEDAŞ, kışa hazırlık çalışmalarına ara vermeden devam ediyor

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş (MEDAŞ), yaklaşan kış mevsiminde tüketicilerine daha kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti vermek için, sorumluluk alanında bulunan 80 bin kilometrekare hizmet alanında 13 bin 150 trafo, 94 bin km hat uzunluğunda bakıma ihtiyacı olan trafo ve hatların bakımına ara vermeden devam ediyor.

MEDAŞ, kışa hazırlık çalışmalarına ara vermeden devam ediyor

2021 yılı planlı bakım çalışmaları kapsamında 300 personel ile 80 bin 000 kilometrekarelik alanda Ekim ayı sonu itibarıyla 4 bin 300 adet dağıtım trafosu, 8 bin 500 kilometre uzunluğundaki enerji nakil hattı ve 90 bin elektrik direğinde bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirildi.

Ayrıca bakım çalışması kapsamında göçmen kuşlar başta olmak üzere diğer kuş türlerinin elektrik akımına kapılmaması için EPDK tarafından kabul edilen “Orta Gerilim Havai Hat İzolasyon Malzemelerinin Yerli Ve Milli İmkanlar İle Üretimi ve Uygulaması” projesi kapsamında geliştirilen izolasyon malzemeleri de kullanılarak yaklaşık 50 km uzunluğundaki enerji nakil hattında iyileştirme ve bakım çalışmaları tamamlandı.

“Arıza Sayı ve Sürelerini Düşürmeye Yönelik Bakımlara Önem Verilmektedir”

Sahada özverili şekilde bakım çalışmaların devam eden MEDAŞ, bakım yapılan şebekedeki arıza sayılarında düşüş yaşandığı ve kalıcı arıza sebeplerini büyük ölçüde gidererek müşteri memnuniyetini artırdığını bildirdi.

 “Çevreci ve Doğal Yaşamı Destekleyen Bir Anlayış”

Elektrik direklerinin üzerinde bulunan izolatörlere izolasyon çalışmaları yapan MEDAŞ, farklı canlı türleri ve bazı kuş türleri için ölümcül risk oluşturabilecek durumların önüne geçerek doğal hayatın ve canlı türlerinin çeşitliliğinin korunmasını desteklemekle beraber elektrik kesintilerinin önüne geçmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER