"Merkezim Her Yerde" projesi kapsamında Tepeköy İlkokulunda etkinlik düzenlendi

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, “Merkezim Her Yerde” projesi kapsamında Acıgöl ilçesi Tepeköy İlkokulunda etkinlik düzenledi.

"Merkezim Her Yerde" projesi kapsamında Tepeköy İlkokulunda etkinlik düzenlendi

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü “Merkezim Her Yerde” projesi kapsamında Acıgöl ilçesi Tepeköy İlkokulunda haftanın ilk günü öğrencilerin okula keyifle başlaması, kaygılarının azalması ve sporla tanışmaları için etkinlik düzenledi.

Etkinliğe Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, antrenörler ve liderler katıldı.

banner116
Yüz yüze eğitime başlayan anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin gönüllerince eğlenip spor yaptığı etkinlikte miniklerin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir; “Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak birçok alanda sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenliyoruz. Bu anlamda bugün Tepeköy İlkokulumuzda yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerimizin haftaya sporla başlamaları amacıyla böyle bir etkinlik düşündük. Çocuklarımızı küçük yaşta sporla tanıştırıp sporu tabana yaymak için bu faaliyetleri artırarak devam ettireceğiz. Haftanın belirli günleri ekibimizle birlikte özellikle köy okullarına gidip çocuklarımızı hem eğlendirip hem de sporla tanıştırmak istiyoruz. Çocuklarımızı ne kadar küçük yaşta sporla tanıştırabilirsek hem bedensel hem de zihinsel gelişimlerini çok daha olumlu yönde geliştirebiliriz diye düşünüyoruz.” dedi.

Etkinliğin sonunda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan spor malzemeleri İl Müdürümüz Muhsin Özdemir tarafından Tepeköy İlkokulu Müdürü Eyüp Orhan’a teslim edildi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER