Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü Yürütme Kurulu toplantısı yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında 26.02 2019 tarihinde imzalanarak hayata geçirilen Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü ile ilgili P.Y.K. (Protokol Yürütme Kurulu) toplantısı gerçekleştirildi.

Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü Yürütme Kurulu toplantısı yapıldı

Protokol kapsamına alınan Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan PYK’nın Başkanı ve Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Yıldız’ın ev sahipliğinde yapılan toplantıya, NTSO Mecis Üyesi Ahmet Daldiken, NTB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Seçen, NTSO Genel Sekreteri İ. Hakkı Aydoğan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Arıoğlu ve Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Dursun katıldı.

Geçen yıl imzalan protokol kapsamında gelinen noktayla ilgili değerlendirmelere yer verilen toplantıda NTSO ve NTB yetkilileri protokole dair işleyişi değerlendirdi.

Toplantıda konuşan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Yıldız, toplantının ilimiz iş dünyasına ve eğitim camiasına hayırlar getirmesini diledi.

Toplantıda; Yeni gelişen teknoloji fuarlara okuldaki Teknik Öğretmenlerden uygun olanlardan götürülmesi, atıl veya kullanılmayan malzeme ve donanımsal teçhizatın okula bağış yapılması. (tüp dolumu, metal malzeme), okul dışı öğrenme ortamlarının hazırlanması ve uygun İşletmelerde uygulama yapılması, Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bulunan ve başarı kriterlerini sağlayan üç öğrenciye kişi başı ayda 200,00 TL Tutarında bursun Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Nevşehir Ticaret Borsası’nca verilmesi kararlaştırıldı.

Ayrıca; Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine işletmede beceri eğitimi veya staj yapmak için gelen öğrencilerin mümkün olduğunca kabul edilmesi gerektiği ve büyük kurumsal işletmelerde öğrencilerle ilgili sorumlu bir kişinin olması işlerin daha hızlı bir şekilde ilerlemesi için faydalı olabileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER