Meteoroloji uyardı, soğuk ve yağışlı hava geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7.Bölge Müdürlüğü tarafından soğuk ve yağışlı hava uyarısı yapıldı.

Meteoroloji uyardı, soğuk ve yağışlı hava geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada bölgemizin 15 Mart Pazar gününden itibaren balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girmesi beklendiği belirtildi.

Hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta hissedilir derecede azalması ile birlikte normallerinin altına düşmesinin beklendiği belirtilen açıklamada başta sağlık sorunları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji 7.Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“Bölgemizin Pazar gününden itibaren balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girmesi bekleniyor.

Bölgemizin 15 Mart Pazar günü Balkanlar üzerinden gelen mevsime göre soğuk ve yağışlı bir sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Pazar günü sağanak yağmur şeklinde başlayacak yağışların Pazartesi günü karla karışık yağmura ve yükseklerde kar yağışına dönüşeceği tahmin ediliyor.

Bölgemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Pazartesi gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenilen soğuk ve yağışlı sistem ile birlikte hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normallerinin 4 ila 6 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bir süredir mevsim normallerinin oldukça üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta hissedilir derecede azalması ile birlikte normallerinin altına düşmesi beklendiğinden başta sağlık sorunları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100