Meteoroloji’den Nevşehir’e kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü, Nevşehir için gök gürültülü sağanak yağış, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, ani sel ve su baskını uyarısında bulundu.

Meteoroloji’den Nevşehir’e kuvvetli yağış uyarısı

Kuvvetli yağışların görüleceği bir haftaya giriyoruz!

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklama şu şekilde; “Yapılan son değerlendirmelere göre, Bayram haftası boyunca yurdumuzun özellikle kuzey kesimlerinde etkili olan sıcak ve yağışlı havanın, önümüzdeki hafta boyunca etki alanını genişletmesi ve yurdun büyük bölümünde yer yer kuvvetli yağışlar meydana getirmesi bekleniyor.

Hafta boyunca yer yer etkili olabilecek yağışların, özellikle Çarşamba günü, Yozgat ve Kırşehir çevreleri ile Kayseri’nin kuzey ilçelerinde, Perşembe günü bölgenin tamamında, Cuma günü ise Kayseri geneli ve Nevşehir’in güney ilçelerinde yer yer kuvvetli olacağı ve hayatı olumsuz etkileyebileceği (Gök gürültülü sağanak yağış, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, ani sel, su baskını) tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının azalarak hafta ortasından itibaren bölge genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar ve yerel dolu tahminleri için kısa süreli tahminlerimiz ve uyarılarımızın takip edilmesi önem arz etmektedir.”

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 21:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">