Meteoroloji’den soğuk hava uyarısı

Nevşehir’de hava sıcaklıkları hafta ortasına kadar mevsim normallerinin 8-10 derece altında seyredecek.

Meteoroloji’den soğuk hava uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından Nevşehir’de hava sıcaklıklarının hafta ortasına kadar mevsim normallerinin 8-10 derece altında seyredeceği bildirildi.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamada; “Bölgemizi etkisi altına alan soğuk hava dalgasının hafta ortasına kadar (Çarşamba) etkisini sürdüreceği; bu nedenle hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 8-10 derece altında olacağı tahmin edilmektedir. Bölgemizi etkisi altına alan yüksek basınç merkezi nedeniyle bölgemiz sorumluluk sahasında gece ile gündüz arasındaki sıcaklık farkı yer yer 15- 20 dereceye kadar çıkabilecektir. Bölgemiz genelinde kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği beklenmektedir.

Bölgemizi etkisi altına alan soğuk hava dalgası ile birlikte, gece ve sabah saatlerinde beklenen sis ve pus ile buzlanma ve don olayı nedeniyle yaşanabilecek (ulaşımda aksamalar, çatılardan buz parçalarının ve kar kütlelerinin düşmesi; dağlık alanlarda çığ tehlikesi gibi) olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.” denildi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER