MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ NGC ZİYARETİNDE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI

Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti´ni ziyaret etti.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ NGC ZİYARETİNDE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI

 

Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti´ni (NGC) ziyaret ederek gazetecilerle görüştü.

Ziyarette Başkan Bayram Ekici´nin yanı sıra yönetim kurulu üyesi Oğuz Özdem ve gazeteciler hazır bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Demir, Nevşehir´de sosyal faaliyetlerin az olduğunu belirterek, çocukları ve gençleri sosyalleştirmek için sosyal etkinliklere ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.

Kitap okuma alışkanlığının da olmadığına dikkat çeken Demir, “Nevşehir´de kitap okuma alışkanlığının artırılması gerekiyor. Bu konuda hepimize görev düşüyor. Sadece Milli Eğitim Müdürlüğü ile olacak iş değil. Ailelerin de bu konuda çocuklarına destek olması şart” dedi.

"TEOG´da Nevşehir çok kötü"

TEOG sonuçlarına da değinen Demir, “TEOG sonuçlarına baktığımız zaman birkaç okul sayesinde Nevşehir, Türkiye ortalamasının üstüne çıkıyor. Bu okullar haricinde Nevşehir çok kötü durumda” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürlüğü taşınacak

İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün taşınması konusunda da açıklamalarda bulunan Demir, müdürlüğün Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasına taşınmasının gündemde olduğunu belirtti. Müfettişlerin okulda inceleme yaptığını ve bu incelemenin ardından oluşturulacak rapora göre hareket edileceğini kaydeden Demir, “Bu binada çalışmayan birçok atölye var. Çalışmayan atölyeler kapanacak, çalışan atölyelere de her türlü destek verilecek” şeklinde konuştu.

Demir ayrıca, okul pansiyonlarında da yenileme çalışması yapılacağını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren NGC Başkanı Ekici de Demir´e teşekkür ederek, Nevşehir´de eğitimin iyileştirilmesi için yapılan çalışmalara her türlü desteği vereceklerini söyledi. Haber: Alpaslan Körükcü

 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER