Müftülükten “Camiye Koşuyoruz Namazla Buluşuyoruz” etkinliği

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından sömestr tatilinde “Camiye Koşuyoruz Namazla Buluşuyoruz” etkinliği düzenlenecek.

Müftülükten “Camiye Koşuyoruz Namazla Buluşuyoruz” etkinliği

Diyanet İşleri Başkanlığı camilerin asli fonksiyonunun ibadethane olmasının yanında, birer eğitim-öğretim mekanı ve sosyal, kültürel faaliyetlerin merkezi olarak kullanılmasını sağlamak amacıyla bir çok hizmet gerçekleştiriyor. Son yıllarda camilerde gerçekleştirilen ihtiyaç odaklı hizmet çeşitliliği artarak devam ediyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı, “Okula giden çocukların ara tatil dönemlerinde cami ile bağının kurulmasını sağlamak ve cemaat alışkanlığı kazandırmak” amacıyla 18 Ocak – 1 Şubat 2020 tarihleri arasında uygulanacak “Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz”  adlı proje hazırladı.

Ödüllü olan programa öğrencilerin yarıyıl tatilinde cami görevlilerine gelerek kayıt yaptırmaları gerekiyor. Öğrenciler kayıtlı olduğu camiye günde beş vakit namaza gelerek ve ezber yaparak puan kazanacak olup puan sistemine göre öğrenci sabah 30, öğle 15, ikindi 15, akşam 15, yatsı 25 puan, ezberlenen her sure ve dua başına 50 puan, çocuğun kendisiyle birlikte cemaatle namaza katılan bir yakını için her vakit başına 5 ek puan almaya hak kazanacak. Okul düzeylerine göre kategorize edilen öğrenciler aldıkları en yüksek puana göre sıralanacak. Birinci, ikinci ve üçüncü olan çocuklara mahalli imkanlarla ailelerin de katılacağı programda ödül verilecek.

18 Ocak 2020 tarihi itibariyle başlayan “Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz” programı 1 Şubat 2020 tarihinde son bulacak ve 2 Şubat 2020 tarihinde düzenlenecek programla ödüller verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER