Muhtarlar çalıştay ve istişare toplantısının sonuncusu yapıldı

İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından sosyal uyuma yönelik yerel düzeyde düzenlenen muhtarlar çalıştay ve istişare toplantısının sonuncusu merkez ilçede gerçekleştirildi.

Muhtarlar çalıştay ve istişare toplantısının sonuncusu yapıldı

İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından sosyal uyuma yönelik yerel düzeyde bilgilendirme amacıyla merkez ilçede düzenlenen muhtarlar çalıştay ve istişare toplantısına Vali Yardımcısı Osman Güven ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantıda İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından yabancılar hakkında bilgilendirme sunumu yapılarak Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce hazırlanan “Büyüksün Türkiye, Aslında” videoları izletildi.

İl Göç İdaresi Müdürü Akif Doksar, toplumun huzurunu ve güvenliğini bozan yabancılar hakkında adli işlemler sonrası sınır dışı işlemlerinin gerçekleştirileceğini belirterek yabancıların ev sahibi topluma uyum sağlamalarının önemini belirtti.

Vali Yardımcısı Osman Güven de, misafirperver bir toplum olarak yabancılara yardımsever yaklaşıldığını, uyumlarının sağlanması için gerekli çalışmalar yapıldığını ifade etti.

Toplantının son oturumu olan istişare bölümünde mahallelerdeki sosyal uyum düzeyi, karşılaşılan sorunlar ve muhtarların önerileri konuşuldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2021, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER