Muhtarlardan gönüllü askerlik başvurusu

Nevşehir Muhtarlar Derneği, İdlib’de görev yapan askerlere destek vermek amacıyla Nevşehir Askerlik Şubesine gelerek gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

Muhtarlardan gönüllü askerlik başvurusu

Nevşehir’de, 53 muhtar Bahar Kalkanı Harekatı’na katılmak istediklerini belirterek, askerlik şubesine gelip, gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

Sabah erken saatlerde dernek binasında toplanan muhtarlar ellerinde Türk bayrağıyla askerlik şubesi önüne kadar yürüdü.

Muhtarlar Dernek Başkanı Hüseyin Altınışık, İdlib’de görev yapan askerlerin yanlarında olduklarını göstermek istediklerini söyledi.

Altınışık, “Kahraman ordumuz Suriye İdlib’de bizim için mücadele ediyor. Nevşehir Muhtarlar Derneği olarak bizim de onlar için bir şeyler yapmamız gerekiyor diye düşündük. Nevşehir’de mahalle, köy, belde muhtarlarımızla birlikte İdbil’deki askerimizin yanında olmak için dilekçelerimizi yazdık ve kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu, onların yanında görev yapmaya hazır olduğumuzu bildirmek için dilekçelerimizi Nevşehir Askerlik Şube Başkanlığına verdik.” diye konuştu.

Herhangi bir siyasi amaç gütmediklerini kaydeden Altınışık, “Biz muhtarlar olarak devletimizin ve ordumuzun yanında olduğumuzu bildirmek için buradayız. Bütün muhtar arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Altınışık, Nevşehir’deki 53 muhtarın tamamının dilekçe verdiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2020, 10:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Askerimizi Meşgul Etmeyin
Askerimizi Meşgul Etmeyin - 8 ay Önce

Yapmayın beyler askere alınmayacağınızı bile bile bu eziyet niye. Siz bu dilekçeyi verdiğinizde asker dilekçeyi kayıt edecek, komutanla görüşülecek, 15 gün içerisinde size cevap yazılıp postaya verilecek. Askerimizin yeteri kadar yükü var, reklam için böyle şeylere tevessül etmeyin lütfen.

SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100