Nevşehir 2022 yılında AİD Turizm Başkenti ilan edildi

Asya İşbirliği Diyaloğu’nun (AİD) kuruluşunun 20. yıldönümü olan 2022 yılı için AİD Asya Turizm Başkenti olarak Nevşehir belirlendi.

Nevşehir 2022 yılında AİD Turizm Başkenti ilan edildi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çevrim içi düzenlenen Asya İşbirliği Diyaloğu (AİD) Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katıldı. Türkiye'nin dönem başkanlığını Bahreyn'e devrettiğini söyleyen Çavuşoğlu, "AİD ile yakın iş birliğimiz sürecek" dedi.

Toplantıda Nevşehir AİD’nin kuruluşunun 20. yıldönümü olan 2022 yılı için AİD Asya Turizm Başkenti olarak belirlendi.

Twitter'dan toplantıyı değerlendiren Çavuşoğlu, "Nevşehir 2022 yılında AİD Turizm Başkenti ilan edildi. Dönem Başkanlığını Bahreyn'e devrettik. Yeniden Asya girişimimiz kapsamında AİD ile yakın iş birliğimiz sürecek" açıklamasını yaptı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Nevşehir ilimiz Asya İşbirliği Diyaloğu’nun (AİD) kuruluşunun 20. yıldönümü olan 2022 yılı için AİD Asya Turizm Başkenti olarak belirlenmiştir. Sevdamız Nevşehir’imize ve ülkemize hayırlı olsun. Dünya Liderliği ve diplomatik misyonuyla katkıları için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na ve dönem temsiliyetini başarıyla tamamlayan heyetimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2021, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER